Haber Detayı
5.10.2017 Bu haber 232 kez okundu
 
Vakıf Katılım Antakya’da
Katılım bankacılığında referans kurum olan Vakıf Katılım, 49. Şubesini Antakya´da açtı. Açılışta yaptığı açıklamada strateji ve hedefleri kapsamında şube sayısını 49´a çıkararak, coğrafi olarak ülkenin önemli bir kısmını kapsar hale geldiklerinin altını çizen Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, “Kurulduğumuz günden bugüne sürekli büyüyerek ilerliyoruz. 2017 yılının ilk yarısında reel sektöre 7,6 milyar TL finansman desteği sağlayarak başarılı bir performans sergiledik. Vakıf Katılım olarak çıktığımız yolda ülkemize ekonomik olarak büyük katkılar yapan Antakya´nın yanında olacağız ve kalkınmasına katkıda bulunacak projelere destek vereceğiz” dedi.
 
 

T.C. Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından Vakıfların paylaşım kültürünün yüzyıllara dayanan birikimi ve kamunun gücünü birleştirerek katılım bankacılığına yeni bir soluk getirmek hedefiyle kurulan Vakıf Katılım, müşterilerine daha yakın olmak stratejisi kapsamında yeni şubeler açmaya devam ediyor. 2016 yılından bu yana toplam 49 şubeye ulaşarak coğrafi olarak Türkiye'nin önemli bir kısmına erişen Vakıf Katılım, şubeleşme programıyla bireysel müşterilerin ve KOBİ'lerin her türlü finansal ihtiyaçlarını karşılamayı ve birikimlerini değerlendirirken onlara destek olmayı hedefliyor.
Hatay Valisi Erdal Ata, Vakıflar Bölge Müdürü Mehmet Yıldıran, Vakıf Katılım Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Ercüment Özbek, Mustafa Erdoğmuş, Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş ve Vakıf Katılım Antakya Şube Müdürü Kenan Barlak'ın katılımıyla gerçekleştirilen açılış törenine müşteriler de yoğun ilgi gösterdi. Açılışa katılanlar Vakıf Katılım'ın uzman danışmanlarından sunulan hizmetler ve faizsiz bankacılık konusunda bilgi aldı. 
26 ŞEHİRDE 49 ŞUBE
Açılış töreninde konuşan Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, hedefleri kapsamında şubeleşme çalışmalarına 2017 yılında da ağırlık verip, 26 şehirde 49 şube sayısına ulaştıklarını belirterek sözlerine şöyle devam etti: “Sektörün en genç üyesiyiz. Gençliğimizin getirdiği dinamizmi ve takipçisi olduğumuz kadim vakıf kültürünün yüzyıllara dayanan birikimini harmanlayarak, kamu desteği doğrultusunda hızlı bir büyüme süreci geçiriyoruz. Bu yüksek ivmeli büyümeyle birlikte bize gösterilen teveccüh ileriye yönelik heyecanımızı ve azmimizi daha da artırıyor. Müşterilerimizin hayatını kolaylaştıracak ve katılım bankacılığının tanınmasına destek olacak başta yeni ödeme sistemleri olmak üzere pek çok alanda ürün geliştirme çalışmalarımız devam ediyor. 
GÖKTAŞ: “REEL SEKTÖRE 7,6 MİLYAR TL FİNANSMAN DESTEĞİ SAĞLADIK” 
Üretimi, ticareti ve dolayısıyla ekonomik büyümeyi destekleyen bir model olan katılım bankacılığının, bankacılık sektöründen aldığı payın büyüdükçe ülke ekonomisine olan katkısının da büyüyeceğine dikkati çeken Göktaş, Vakıf Katılım olarak vizyonlarını “katılım bankacılığında referans kurum olmak” şeklinde belirlediklerini dile getirdi. Bu vizyon kapsamında öncelikli amaçlarının sektörü büyütmek olduğunu vurgulayan Göktaş, şunları aktardı: “Kurulduğumuz günden bugüne sürekli büyüyüp, başarılı bir performans gösterdik ve aktif büyüklükte 2016 yılı sonuna göre yüzde 79'luk büyüme sergiledik. 2017 yılının ilk yarısında reel sektöre 7,6 milyar TL finansman desteği sağladık ve toplam 49,74 milyon TL net kâr elde ettik. Ekonomimize ve sektörümüzün gelişmesine verdiğimiz desteği bu yıl da istikrarlı bir şekilde sürdürmeye devam edeceğiz. Katılım bankacılığında pazar payımızın 2018 yılında yüzde 10'lar seviyesine çıkmasını ve 2023'te sektör liderliğini bize getirecek seviyeye ulaşmasını bekliyoruz.” Medeniyetlerin buluşma noktası olan ve tarihi çok eskilere dayanan Antakya'nın, gerek değerli konumu gerekse girişimci insanı sayesinde bir ticaret merkezi olduğunun, hızla gelişen sanayi sektörüyle birlikte tarım ve turizm gibi pek çok alanda ekonomimizde katma değer üreten önemli şehirler arasında yer aldığının altını çizen Göktaş, "Vakıf Katılım olarak çıktığımız bu yolda ülkemize ekonomik olarak büyük katkılar yapan Antakya'nın yanında olacak, bölgenin kalkınmasına ve gelişmesine katkıda bulunacak projelere destek vereceğiz." diye konuştu.


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 442
Toplam Gelen 3155602

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz