Haber Detayı
5.10.2017 Bu haber 175 kez okundu
 
Sınır kapılarının işler hale gelmesini istiyoruz
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfencki, Hatay ziyareti kapsamında AK Parti Hatay İl Başkanlığı´nı ziyaret etti. Burada AK Parti Hatay İl Başkanı Ahmet Atıç ve İl Yönetim Kurulu üyeleri tarafından karşılanan Bakan Tüfenkci, partililerle selamlaşıp onlara yönelik bir konuşma yaptı.
 
 

HATAY'DA BÜYÜKŞEHİR EKSİKLİĞİNİ GÖRDÜK
Önümüzdeki dönemde AK Parti'nin kongreleri olduğuna dikkat çeken Tüfenkci, bu kongrelerde göreve gelecek partililerin Hatay'da çok çalışıp tüm ilçe belediye başkanlıkları ve Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanması gerektiğini kaydetti.
Bakan Tüfenkci, Hatay'da AK Parti'li büyükşehir belediyesi olmamasının eksikliğini her noktada gördüğünü vurgulayarak, "Kongrelerimizde biz yenilenerek, tazelenerek, bayrak değişimi yaparak 2019'a hazırlanıyoruz. Gördüğümüz kadarıyla Hatay'da, büyükşehirin eksikliğini, oradaki AK Parti belediyeciliğinin ve vizyonunun eksikliğini hissediyoruz. Hizmetin hızlı ve etkin bir şekilde gelebilmesinin noksanlığını hissediyoruz. Sağ olsunlar, belediye başkanlarımız bu eksikliği hükümetimizin desteğiyle de gidermeye çalışıyorlar" dedi.
GEREKEN ADIMLARI ATMAK İSTİYORUZ
Cilvegözü Sınır Kapısı'na giderek incelemelerde bulunacağını ve burada gördüklerini bir rapor haline getirip hükümete sunacağını açıklayan Tüfenkci, şöyle devam etti: "Biliyorsunuz biz gerek OSB'ler noktasında gerek Hatay'ın sınır kapılarının işler hale gelmesi noktasında bugün bunun için özel olarak geldik. Cilvegözü'ne gidip, yerinde tespitler yapıp, ondan sonra da hükümetimize raporlarımızı sunup, bakanlık olarak oralarda adımlar atmak istiyoruz. O kapıdaki, gümrüklerle ilgili kısıtlamaları ortadan kaldırmak istiyoruz. Bununla ilgili biliyoruz ki bu kapılardaki ticaretin gelişmesi, bu kapıların açık olması, kolaylaşması, iş ve işlemlerinin kolaylaştırılması esasında Hatay'daki esnafımızın, tüccarlarımızın işinin kolaylaşması demektir, dolayısıyla bu noktada da biz gereken adımları atmak istiyoruz.”


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 412
Toplam Gelen 3155572

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz