Haber Detayı
5.10.2017 Bu haber 229 kez okundu
 
Gazeteciler Erdemli´de buluştu
Erdemli Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen “Kız Kalesi Medya Günleri” nin bu yıl üçüncüsü Erdemli´de gerçekleştirildi. Etkinliğe 16 il (Mersin, Adana, Hatay, Osmaniye, Gaziantep, Kahramanmaraş, Kilis, Aksaray, Konya, Niğde, Karaman, Nevşehir, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Ankara) ve KKTC´den gazeteciler ve 9 üniversiteden akademisyenler katıldı.
 
 

Kızkalesi Medya Günleri Projesi bu yıl üçüncüsü ile kapılarını medya mensuplarına açtı. Tam 16 il ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden yerel ve ulusal gazetecileri bir araya getiren projede 9 Üniversitenin İletişim Fakülteleri Akademisyen ve öğrencileri de yer aldı. 3 gün süren proje kapsamında basının sorunlarına ilişkin çalıştay ve özendirme yarışması yapıldı. Ulusal gazeteciler gerçekleştirdikleri söyleşilerle yerel basın mensuplarına tecrübelerini aktarırlarken, Erdemli Belediyesi yine proje çerçevesinde bölgenin tarihi ve turistlik yerlerini de medya mensuplarına gezdirdi.
İlk gün gerçekleştirilen çalıştayda basın mensupları ile akademisyenler karşılıklı fikirlerini ve düşüncelerini paylaştı. Programın ikinci gününde ise Erdemli Belediyesi Kültür Merkezinde Ulusal Medya temsilcilerinin katıldığı konferans düzenlendi. Konferansta Habertürk televizyonu genel yayın yönetmeni Veyis Ateş, Ulusal Kanal Haber sunucu Gülgün Feyman, Hürriyet Gazetesi yazarı Ömür Gedik konuşmacı olarak katıldı. 
Açılış konuşmasını Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu yaptı. Tollu; “Hizmetlerimiz iş olsun diye değil, toplumun önceliklerine göre yapılıyor. İhtiyaç olan ne varsa en iyisini yapmaya gayret ediyoruz ve aldığımız ulusal ve uluslararası ödüller de bunun bir göstergesidir. Toplumumuza ve yaşadığımız şehre hizmet etmeliyiz. Bunu birlikte yapmalıyız. Herkesin emeği sinmeli. Bu düşünceyi ülke geneline yaymalıyız. Gelin el ele verelim ve daha müreffeh bir ülke olma yönünde herkes kendi kentinde bizim gibi bir kıvılcım çaksın. Bu kıvılcımlardan büyük bir ateş çıkacak ve ülkemize işte o zaman büyük hizmetler üretmiş olacağız” dedi.
ERDEMLİ'Yİ 2 BUÇUK MİLYAR İNSANA TANITACAĞIZ
Erdemli Belediyesinin hizmetleri hakkında bilgiler veren Tollu, şunları söyledi:
“Biraz sonra izleyeceğiniz Erdemli Belgeseli filmi standartların üzerinde bir filmdir. Şu an arkadaşlarımız çalışıyor 6 dilde bu filmin çevirisi yapılıyor. Almanca, Rusça, İngilizce, Arapça, Çince ve İspanyolca. Toplamda dünyanın genelinde bu dilleri konuşan tamı tamına 2 milyar beş yüz bin kişiye Erdemli'mizi tanıtacağız. Bu büyük bir hizmettir. Tüm iletişim kanallarını kullanıp, dünyaya Erdemli'mizi anlatacağız. Şu an sizlerle birlikte icra ettiğimiz bu projede son derece prestijli bir çalışma olarak tüm Türkiye'ye örnek oluyor. Emek veren herkese tek tek teşekkür ediyorum.”
SUNUCU GÜLGÜN FEYMAN: MEDYADA KADIN OLMAK ZOR
Program yerel basın mensuplarıyla söyleşen sunucu Gülgün Feyman, medyada kadın olmanın zorluklarındna bahsetti. Hem habere konu olan kadın hem de kadın medya çalışanı noktasında durum tespitleri yapan Feyman, kadınların bu anlamda çok zorluklar yaşadığını dile getirdi. Feyman böyle bir organizasyon içerisinde yer almaktan son derece mutluluk duyduğunu belirterek bu güzel düşünce için Erdemli Belediyesine teşekkür etti. 
YAZAR ÖMÜR GEDİK: PROJEYİ ÇOK SEVDİM
Programda Hürriyet Gazetesi yazarı Ömür Gedik de bir söyleşi gerçekleştirdi. Tüm sektörler olduğu gibi medya sektöründe de kadınların zorluklar yaşadığına değinen Gedik, bunun için kadına saygı duyulması, kadınların birlik içerisinde olmaları, birbirlerini desteklemesi gibi gerekliliklerin olduğunu vurguladı. Böyle bir projenin son derece önemi olduğunu ifaden eden Gedik, projeyi desteleyeceğini beyan etti.
HABERTÜRK TV GENEL YAYIN YÖNETMENİ VEYİS ATEŞ: ÇOK ÖNEMLİ BİR ORGANİZASYON
Medyada yaşanan zorluklar ve medyanın nasıl algılanması gerektiği başlıkları altında yerel basın mensuplarıyla buluşan Haber Türk Televizyonu Genel Yayın Yönetmeni Veyis Ateş ise söyleşisinde önemli konulara değindi. Basın mensuplarının sorularını tek tek cevaplayan Ateş, medyanın çok zor, yorucu ve kendine her daim çeken bir sektör olduğunu söyledi. Söyleşisinde Haber Türk Televizyonunun yayın politikasından da örnekler veren Ateş, medyada etik kuralar üzerinden de önemli mesajlar iletti. Ateş, “bir ilçe belediyesinin, özellikle de kendi memleketimin bir ilçe belediyesinin böylesi büyük bir organizasyona imza atması çok büyük bir şey. Kutluyorum” diyerek sözlerine son verdi. Tecrübeli gazeteciler deneyimlerini katılımcılar ile paylaştığı program soru cevap bölümü ile devam etti.
Programın gecesinde ise Gala yemeği düzenlendi. Gala yemeğinin hemen ardından ödül törenine geçildi. 
HATAY'A 3 ÖDÜL
Bu yıl Kadın ve Medya temalı “Kızkalesi Medya Günleri” projesi kapsamında düzenlenen özendirme yarışmasının ödülleri ve gala yemeği Kızkalesi Barbarossa Otel bahçesinde gerçekleştirildi. 2016 yılına ait eserlerin yarıştığı yarışma, Hatay ilimiz üç ayrı dalda üç ödül aldı. 
Hatay Güney Rüzgârı Dergisi ile yarışmaya katılan Mehmet Ali Solak, Türkçe'yi En İyi Kullanan Yerel Dergi ödülüne layık görüldü.
Hatay radyolarının usta sunucusu gazeteci Mithat Öztürk, En İyi Radyo Sunucusu alırken, İskenderun Ses Gazetesi muhabiri Burak Milli, Anadolu Ajansına yaptığı haberlerle “Yılın En İyi Ajans Muhabiri” ödülünü layık görüldü. Üniversite akademisyenleri ile Erdemli Belediyesinden oluşan seçici kurul, “Yılın en iyi ulusal haber ajansı yerel temsilcisi” ödülünü Anadolu Ajansı İskenderun Muhabiri Burak Milli´ye verdi.
Erdemli'nin bürokrat, iş ve siyaset insanları, ulusal ve yerel gazetecileri buluşturan ödül töreni, ödüllerin dağıtılmasıyla son buldu.


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 415
Toplam Gelen 3155575

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz