Haber Detayı
31.10.2016 Bu haber 833 kez okundu
 
Turunçlu okuluna spor malzemesi desteği
Kültür Temel Lisesi, Turunçlu İlkokulu ve Ortaokulu´na spor alanında kullanılması amacıyla sportif araç ve gereç desteğinde bulundu. Öğrenciler ve okul için özverili bir şekilde çalışan Turunçlu okul müdürü Hidayet Çayırcık, öğrencilerin kullanması gereken spor malzemeleri konusunda yapmış olduğu destek çağrısı Kültür Temel Lisesinden cevap buldu.
 
 

Kültür Temel Lisesi Kurucuları'ndan Ali Girişken, Turunçlu Ortaokulu Müdürü Hidayet Çayırcık'ın destek talebine karşılık vererek, eğitim ve öğretim gören öğrencilere basketbol, hentbol, voleybol ve eşofman takımı hediye etti.
Turunçlu Ortaokulu öğrencilerinin, öğretmenlerinin ve okul aile birliği üyelerinin bir arada bulundukları organizasyona katılan Kültür Temel Lisesi Kurucuları'ndan Ali Girişken ve Kültür Temel Lisesi Antakya Şubesi Müdürü Ahmet Hamdi Ayda geleceğimizin teminatı olan gençlere hediyeleri takdim ettiler.
Beden Eğitimi derslerini ve okul içindeki spor faaliyetlerini daha iyi şartlarda geçirebilecek olmanın sevinci ve mutluluğu öğrencilerin gözlerinden okunuyordu.
Yapılan organizasyonda açıklamada bulunan Turunçlu Ortaokulu Müdürü Hidayet Çayırcık: “ Talebimize en samimi şekilde karşılık veren değerli meslektaşım Fizik Öğretmeni Ali Girişken Hocamız ve Dostumuz özelinde tüm Kültür Temel Lisesi Ailesine şükranlarımı sunuyorum. Ali Hocamızın mesleğine ve eğitime olan aşkını bildiğim için Beden Eğitimi Öğretmenimiz Özcan Özdemir'in taleplerini ilettim. Sağ olsun kendisi de bizi kırmayıp önemli bir meblağ harcayarak çocuklarımızın sportif ihtiyaçlarını giderdi. Eğitime ve mesleğine duyduğu sevgi ve öğrencilere verdiği destekleri için Ali Girişken Hocamıza hepinizin huzurunda teşekkür ederim” diye belirtti.
Çayırcık: “Okulumuzun fiziki durumu Defne Belediyemizin çalışmaları sayesinde şehrin en iyileri arasında girdi. 
Bu sayede geleceğimizin teminatı olan sizler daha rahat bir ortamda oynayacak ve eğitim göreceksiniz. Bu konuda bizlerden desteklerini esirgemeyen Okul Aile Birliği Başkanı Nuri Bahçeci ve Defne Belediye Başkanvekili Tuncay Mengüllüoğlu'na teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Kültür Temel Lisesi Kurucuları'ndan Ali Girişken: “Geleceğimizin teminatı olan siz değerli yavrularımız, geleceğin öğretmenleri, doktorları, işçileri, çiftçileri ve şu anda ülkemizin en çok ihtiyacı olan yöneticileri, yaşamımız boyunca yaptığımız tüm emekler sizlere daha güzel bir gelecek kurabilmenin telaşıdır. 
Bu sebeple Kültür Temel Lisesi olarak birçok ilk'e imza attık ve Hatay'da 25 projeyi hayata geçiren tek eğitim kurumu olduk. Hatay'da Eğitimin Kültür Elçiliği görevini üstlenen ve ayda 5000 adet basılması planlanan 'Okulların Sesi' adlı medya programımızla Hatay'ın en ücra köşesindeki okulundan en merkezi yerindeki okuluna kadar tüm öğrencilerimizin eksiklerini ve başarılarını duyurarak en iyiye ulaşmak hedefindeyiz. Bu sayede eğitime ve geleceğimiz olan siz gençlere bir katkı daha sunmanın heyecanını yaşayacağız” açıklamasında bulundu.
Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Sporcunun Zeki Çevik ve Ahlaklısını Severim' sözünü öğrencileri ile paylaşan Turunçlu Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Özcan Özdemir: “ Bizim öncelikli amacımız sizlere herhangi bir spor dalını öğretmek değil, ailelerinize ve topluma layık ahlaklı bireyler olarak yetiştirmektir. Top oynamayı her yerden, herkesten öğrenebilirsiniz belki ama kendisine ve toplumuna faydalı bireyler olabilmenin öncelikli koşulu eğitime verilen önemden ve değerden geçmektedir. Çünkü eğitime yapılan her katkı toplumun yapı taşlarından bir tanesi olan sizlere yapılmış katkıdır. Bu sebeple Kültür Temel Lisesi'ne eğitime ve dolayısıyla geleceğimize sundukları katkıdan dolayı teşekkür ederiz.” diye kaydetti.


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 419
Toplam Gelen 3155579

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz