Haber Detayı
7.3.2016 Bu haber 1087 kez okundu
 
Hatay her şeyin en güzeline layıktır
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu bir dizi programa katılmak üzere geldiği ilimizde ilk olarak 13 tesisin temel atma ve ORKÖY kredileri kullandırılan köylülere sertifika dağıtım törenine katıldı.
 
 

Antakya Kültür Merkezi'nde düzenlenen törene Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve Hatay Valisi Ercan Topaca'nın yanı sıra Hatay milletvekilleri Orhan Karasayar, Adem Yeşildal, Hacı Bayram Türkoğlu, Fevzi Şanverdi, Mehmet Öntürk, Vali Yardımcı-ları Orhan Mardinli, H. Volkan Köksal, Bilal Bozdemir, Bilal Ölmez,  Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, Ak Parti İl Başkanı Ahmet Atıç, Orman ve Su İşleri Bakanlığı bünyesindeki üst düzey yöneticiler ve çok sayıda vatandaşımız katıldı. Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu yaptığı konuşmada Hatay için ne yapılsa az olduğunu ifade ederek, "Dünyada kriz var. Bakın etrafımız ateş çemberi. Eğer biz Türkiye'de birlik beraberlik ve kardeşliğimizi muhafaza edersek burası huzur iklimi adası olacaktır. Ülkemizin ekonomisi güçlü bir ekonomi, hükümet ve devlet ile birlik, beraberlik ve kardeşlikle bu huzur iklimi sağlanıyor. İnşallah bu kardeşlik, birlik, beraberlik daha da pekişerek ilelebet devam edecek. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın.'' dedi.
İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN
Ülkemizin her zamankinden daha güçlü olduğunu ifaden Bakan Eroğlu, ''300 yıldan bu yana bu topraklardaki insanları parçalamak, bölmek, yok etmek için uğraşan ülkeler var. O zaman bunun adı şark meselesiydi. Şimdi adı değişti Ortadoğu meselesi oldu. Allah'a şükür milletimiz büyük bir millet. Şu anda dünyada kriz varken Türkiye'de teğet bile geçmeden, atlattı. IMF'ye borcumuz vardı geçmişte. Bu millet bu 23 milyar dolar borcu ödedi, IMF'ye de 5 milyar dolar borç vermek üzere protokol imzaladı. Merkez Bankası tamamen dövizle doldu, nereden nereye. Bu milletten aldığımızı millete hizmet olarak aktarıyoruz. Biz şuana kadar 3 bin 100'den fazla tesisi açtık. 76 şehirde su yoktu, buralara su verdik. Barajlar, göletlerin temeli atılırdı, unutulurdu. 320 baraj inşa ettik. Türkiye'nin en büyük barajlarını biz
inşa ettik.


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 409
Toplam Gelen 3155569

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz