Haber Detayı
20.8.2015 Bu haber 728 kez okundu
 
Gazeteciler Isparta’da toplandı
Hatay Gazeteciler Cemiyet Başkanı Ahmet Yetişen ´in Genel başkan vekili olduğu Akdeniz gazeteciler federasyonu Isparta da toplanarak, gündeme dair konuları görüştü, görüşmeler sonunda gazetecilerin hakları, Federasyonun yabancı ülkelerin cemiyetleriyle irtibata geçmesi, kardeş cemiyetler oluşturarak federasyonumuza üye cemiyetlerimizin yurt dışına çıkarak mesleki açıdan gelişimini sağlamak için ciddi adımlar atılması konusu karara bağlandı.
 
 

CEMİYET ÜYELERİNİN ÇOCUKLARINA BURS
 Ayrıca federasyona bağlı cemiyetlerde ilk etapta ikişer öğrenciye üniversite bursu verilmesi konusunda çalışmalar yapılmasına ve bu eğitim öğretim yılına yetiştirilmesine karar verildi.
ISPARTA YÖNETİCİLERİNE ZİYARET
Önce Isparta Valisi Vahdettin Özkan'ı ziyaret eden AGF yönetim kurulu ardından   Isparta belediye başkanı    Yusuf ziya Günaydın'ı ziyaret etti.
Bölge toplantısını Isparta'da gerçekleştiren AGF Genel Başkanı ve Antalya    Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni, Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen, Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Karahan, Burdur Gazeteciler Cemiyetinden Adnan Taraşlı, Osmaniye Gazeteciler   Cemiyeti Başkanı Ali         Cihangir, Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Abid Vanlı Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın'ı makamında ziyaret etti.
BÖLGE İÇİN FEDERASYONLAR ÖNEMLİ 
AGF'nin kuruluş amacı ve şu anda gelinen nokta ile yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler veren AGF Genel Başkanı ve aynı zamanda Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni, Akdeniz Bölgesi'nin kalkınması ve sorunlarına çözüm bulunması açısından federasyonlarının kurulmasının büyük önem taşıdığını söyledi.
Bir süre önce geçirdiği trafik kazası sonrasında hayatını kaybeden Isparta Gazeteciler Cemiyeti eski Başkanlarından Ramazan Acar'ın isminin yaşatılması amacıyla Isparta Belediyesi'nce adının bir parka verilmesi teklifinin Belediye Meclisi'ne getirilmesini öğrendiklerini ve bundan büyük memnuniyet duyduklarını ifade eden Yeni, “Göstermiş olduğunuz bu davranıştan dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Mevlüt Yeni ayrıca Acar'ın oğlu Doğukan Acar'a, Isparta Gazeteciler Derneği'nin talebi üzerine Antalya Gazeteciler Derneği olarak da eğitim bursu verme kararı aldıklarını dile getirerek, “Bu yapılanlar sembolik gibi görülebilir ancak manevi olarak çok önemlidir” görüşlerinde bulundu. 
ISPARTA GAZETECİLER CEMİYETİNE BİNA SÖZÜ
Başkan Günaydın'ın her zaman medya ile iç içe olduğunu ve basının yanında yer aldığını bildiklerini belirten Mevlüt Yeni, Isparta Gazeteciler    Derneği'ne de bir yer kazandırılması için destek beklediklerini ifade etti.
Akdeniz Gazeteciler Federasyonu'nun kendisine gerçekleştirmiş olduğu ziyaretten dolayı memnuniyet duyduğunu söyleyen Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, “Basınımızı çok seviyoruz. Basın mensuplarımızı hizmet ordusu olarak kabul ediyorum. Isparta'daki hizmetlerin kamuoyuna duyurulmasında fedakârca çalıştıklarını biliyorum” dedi.
Federasyon çatısı altında bir araya gelinmesinden dolayı da büyük bir memnuniyet duyduğunu ve bundan dolayı da gururlandığını ifade eden Günaydın, “Basınımızın bir bütünlük içerisinde yer almasından dolayı mutlu  oldum. Isparta Gazeteciler Derneği'mize de bir yer kazandırmak için çalışacağız. Sizlerden de çıkacak bir   fikirlere her zaman açığız” görüşlerinde bulundu.


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 20
Toplam Gelen 3139199

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz