Haber Detayı
20.6.2015 Bu haber 878 kez okundu
 
176. yıl gururla kutlandı
Jandarma Teşkilatı´nın 176. kuruluş yıldönümünde konuşan Vali Topaca: “Şehit yakınları ve gaziler bizlere bırakılmış bir emanettir” dedi.
 
 

Hatay Valisi Ercan Topaca ve eşi Sevim Topaca Jandarma Teşkilatı'nın 176. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla şehit aileleri ve gaziler onuruna düzenlenen yemeğe katıldı.
Jandarma Alay Komutalığı Askeri Gazino'da gerçekleşen yemeğe 121. Jandarma Er Eğitim Alay Komutanı ve Garnizon Komutanı J. Kurmay Albay Erdem Özcan, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Serdar Güven, Vali Yardımcısı Orhan Mardinli, İl Jandarma Komutanı J. Albay Hasan Koçyiğit, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Köroğlu Kıraç, İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu ile şehit yakınları, gaziler ve gazi aileleri katıldı.
TOPACA, “ŞEHİTLİK PEYGAMBERLİKTEN SONRA MEVKİLERİN EN YÜKSEĞİDİR
Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal etmiş bütün şehitlerimizi rahmetle andığını ifade eden Vali Topaca, günün anlam ve önemine dair bir konuşma yaptı. Şehitlerimizin, şehit yakınlarının, gazilerin ve gazi yakınlarının dinimizin ve kültürümüzün bir gereği olarak her türlü değerin üstünde tutulduğunu belirten Vali Topaca, “Şehitlik peygamberlikten sonra mevkilerin en yükseğidir. Kuran-ı Kerim'de bu anlamda birçok ayet mevcuttur. Ne mutlu bize ki her zaman vatanı uğruna şehit olmayı göze alabilen evlatlar yetiştirebiliyoruz. Devletimiz şehit yakınlarını, gazilerimizi ve gazi yakınlarını bir emanet olarak görüyor. Biz de bu emanete sahip çıkmak, onların sorunlarını kendi sorunumuz bilmek konusunda her türlü fedakarlığı yapmaya hazırız” dedi.
JANDARMA HAYATIN HER ALANINDA OLACAKTIR
Vali Topaca, Ülkemizin en güzide kuruluşlarından biri olan Jandarma Teşkilatı'nın 176. yıl dönümünü hep birlikte kutlamanın ayrı bir önem taşıdığına vurgu yaparak ülkemizin dört bir köşesinde, bayrağımızın gölgesinde, insanların huzurlu, her türlü tehdit ve tehlikeden uzak yaşamasını sağlayan Jandarma Teşkilatı'nın kuruluş yıl dönümünü kutladığını belirtti.
121. Jandarma Er Eğitim Alay Komutanı ve Garnizon Komutanı J. Kurmay Albay Erdem Özcan ise yaptığı konuşmada Jandarma Teşkilatı'nın kuruluşunun 176. yıl dönümünü kutlamanın onur, mutluluk ve heyecanı içinde olduğunu belirterek; Jandarma Teşkilatı'nın köklü tarihiyle kuruluşundan günümüze kadar vatandaşların engin sevgi ve güvenine mazhar olduğunu, yaşamın her alanında, ülkemizin her noktasında halkımızın huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetleriyle bundan sonra da var olmaya devam edeceğini ifade etti.


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 161
Toplam Gelen 3139916

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz