Haber Detayı
20.6.2015 Bu haber 1906 kez okundu
 
Atlantis yüzme havuzu sezona hızlı başladı
Yaklaşık 4 yıl önce hizmete açılan ve başarılı hocalar ile kısa zamanda halkın beğenisini ve ilgisini toplayan Atlantis yüzme havuzu sıcakların başlamasıyla birlikte vatandaşların vazgeçilmez mekanlarından biri oldu.
 
 

Bölgenin sosyal anlamda eksikliğini gideren, çevre ve bölge halkına spor ve eğlence anlamında katkı sağlayan Atlantis yüzme havuzu 16 Haziran Salı günü kapılarını basın mensuplarına açtı. İşletmeciliğini Milli Antrenör Murat Şaydak ile Ali Sabri Oduncu'nun yaptığı Atlantis Yüzme Havuzu, memleket sporuna hizmete devam ediyor.
2011 yılında hizmete açılan Atlantis Yüzme Havuzu, deneyimli antrenörler ve cankurtaran ekibiyle her gün yüzlerce kişiye yüzme ve su topunda hizmet veriyor. Harbiye'de Çınartepe Restoran ve Zirve Restoran yolu Hürriyet Mahallesinde bulunan Atlantis Yüzme Havuzu 30 metre uzunluğunda, 15 metre eninde 450 metrekarelik bir havuz. Tesiste ayrıca küçüklere mahsus 9 x9 ebadında bir havuz daha bulunuyor.
ŞAYDAK: KÜÇÜK BÜYÜK HERKESİ BEKLİYORUZ
Milli yüzme antrenörü Murat Şaydak, yüzme sporunun bedene gelişiminin temel sporlarından biri olduğunu vurgulayarak şu açıklamada bulundu: “Tüm vücut kaslarının kullanıldığı sporlardandır. Su direncine karşı yapılan bir spor olması nedeniyle kas kuvvetine ve genel dirence önemli katkılarda bulunmaktadır.
Spor belli bir yaşam disiplini verir.
Bu yaşam disiplinini en iyi sağlayan sporlardan biri yüzme sporudur. Erken yaşlarda başlama olanağı olan birkaç spordan biri olması ve insan doğasına uygunluğu nedeniyle yüzme sporu bu disiplini sağlar. İnsan doğasının en kolay uyum sağladığı spor dalı olması çok ileri yaşlara kadar uygulanabilecek spor olmasını sağlar. Yürümek kadar doğal ve kolay bir spordur.
Havuzumuzda profesyonel olarak küçüklere ve büyüklere acemi yüzme eğitimi veriyoruz. Yetenekli sporcuları AYK Antakya Spor Kulübü bünyesine alıp lisanlı sporcu yaparak yüzme ve sutopu müsabakalarına hazırlamaktayız. Havuzumuzda dershaneler etüt merkezleri yaz okulları uygun saatlerde yararlanabilmektedir” dedi.
ATLANTİS YÜZME HAVUZU, GAZETECİLERİ KONUK ETTİ
Murat Şaydak'ın konuğu olarak dün Atlantis Yüzme Havuzuna giden gazeteciler en güzel şekilde ağırlandılar. Murat Hoca, konuklarına çeşitli ikramlarda bulunduktan sonra gazeteciler, havuzda yüzerek stres attılar. Ayrıca kendi aralarında sutopu maçı yaptılar. Mavi takım ile Beyaz takımın maçı dostça 11-11 berabere sonuçlandı. Bu arada maçın hakemliğini yapan Antakya'nın renkli simalarından Haşmet Akseven, oyuncuların gazeteci olduklarına bakmadan sarı ve kırmızı kartları havada uçuşturdu. Büyük itirazların ve tartışmaların olduğu maçta iki takım oyuncuları tepki gösöterdiği hakem Haşmet Akseven'i hep beraber havuza atarak hortumla soğuk duş banyosu yaptırdılar. Bu arada beyaz takım oyuncusu Talip Köleoğlu, gerek attığı gollerle gerekse sergilediği performansla maçı yıldızı oldu. Neşe içinde biten organizasbyon sonunda gazeteciler Murat Şaydak'a teşekkür ettiler.
CANKURTARAN KURSU 18 HAZİRAN'DA BAŞLIYOR
Şaydak, Atlantis Yüzme Havuzunda 18 Haziran'da cankurtaranlık kursunun başlayacağını belirterek şu bilgileri verdi; “Alacakları uluslararası sertifika ile İçişleri Bakanlığı'nın ''Turizm Tesisleri İşletme Yönetmeliği'' gereğince zorunlu hale getirilen beş yıldızlı otellerde, 'aqua parklar' da, plajlarda sosyal tesis ve havuzlarda çalışma imkanı buluyorlar.
Havuzlarda veya denizlerde Cankurtaranlık yapabilmek, birer dalıcı veya iyi bir yüzücü olarak tecrübenizi artırarak kendisine ve çevresine faydalı olabilmek isteyenlere 18 Haziran Perşembe günü başlayacak olan Cankurtaran kursuna katılacaklarda bay ve bayan 18 yaşından gün almış, en az ilkokul mezunu olmaları yüzmeyi iyi derece bilmeleri gerekiyor. Müracaat Atlantis Yüzme Havuzuna şahsen başvuru yapılacak. Cankurtaranlık Kursunu başarıyla bitirenlere Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu tarafından uluslararası geçerliliği olan Cankurtaranlık bröveleri verilecek. İrtibat Tel: (0532 763 81 92)


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 413
Toplam Gelen 3155573

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz