Haber Detayı
11.6.2015 Bu haber 905 kez okundu
 
Güzelburç köprüsü yeniden trafiğe açıldı
Geçtiğimiz yıl dayanıksız olduğu gerekçesi ile trafiğe kapatılan Güzelburç Mahallesi´ndeki köprü Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci´nin talimatıyla fen işleri ekiplerince onarım çalışmaları gerçekleştirilerek düzenlenen törenle yeniden trafiğe açıldı.
 
 

Mahalle ziyaretleri esnasında vatandaşlardan gelen her türlü şikayet ve talebi hizmet programına dâhil eden Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Güzelburç halkına verdiği sözü tutarak köprünün yeniden trafiğe açılmasını sağladı. Köprünün ulaşıma kapanmasının ardından Güzelburç Mahalle sakinlerinin büyük sıkıntı çekmeleri ve Hatay Büyükşehir Belediyesi'ne yapılan başvurulara olumsuz yanıt vermesi ve Mahalle Muhtarı Mehmet Şahutoğlu'nun sıkıntıyı dile getirmesi üzerine Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci harekete geçerek, köprünün onarılması konusunda gerekli çalışmayı gerçekleştirdi. 
Yapılan fizibilite çalışması sonrasında tonlarca beton ağırlığın kaldırıldığı köprü her iki yakasından duvar örme ve genişletme yapılarak güçlendirildi. Kaldırım ve asfalt dökme çalışmaları da tamamlanan köprü Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'nin katılımı ile düzenlenen törenle yeniden trafiğe açılarak bölge halkına rahat nefes aldırdı. Düzenlenen tören ile yeniden hizmete açılan Güzelburç Köprüsü'nden ağır tonajlı araçlar hariç tüm karayolu araçları geçebileceği gibi yapılan kaldırım sayesinde yayalar da güvenli bir şekilde köprü üzerinden geçiş yapabilecek. Açılış töreninde konuşan Başkan Kimyeci, 95 mahallenin tamamında olduğu gibi Güzelburç'ta da muhtarın ve vatandaşların ifade ettiği en ufak sorunu çözüme kavuşturmak için her daim hazır olduklarını ifade etti. Başkan Kimyeci Güzelburç Köprüsü'nün mahalle sakinlerine ve tüm Antakyalılara hayırlı uğurlu olmasını dile getirdi.
Mahalle Muhtarı Mehmet Şahutoğlu ise Başkan Kimyeci'nin hizmetlerinden her zaman büyük sevinç duyduklarını, mahalleleri-nin en ufak eksikliğinde dahi ekiplerin zamanında gelerek çalışmalarını gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Muhtar Şahutoğlu konuşmasının devamında, 9 aydır trafiğe kapalı olan köprünün mahalle sakinlerine büyük sıkıntı yarattığını, bu sıkıntılarını en kısa sürede çözüme kavuşturarak köprünün onarım çalışmasını gerçekleştirip yeniden trafiğe açan Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'ye minnettar olduklarını ifade etti. Konuşmaların ardından kesilen kurdeleyle köprü yeniden araç ve yaya trafiğine açıldı.
Açılış törenine Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci ile birlikte belediye meclis üyeleri, başkan yardımcıları, daire müdürleri, Güzelburç mahalle sakinleri ve çok sayıda davetli katıldı.


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 47
Toplam Gelen 3139226

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz