Haber Detayı
11.6.2015 Bu haber 1326 kez okundu
 
Mazman medya seçimin nabzını tuttu
Seçim dönemi boyunca hazırlamış olduğu siyasi program ve haberlerle dikkatleri üstüne toplayan, Hatay´ın saygın radyolarını bünyesinde barındıran Mazmanmedya, 2015 seçimlerini muhteşem bir finalle noktaladı.
 
 

Yüksek seçim kurulu'nun yayın yasağını kaldırması ile gelen sonuçları dinleyici ile paylaşan Mazmanmedya radyoları tarafsız ve objektif programı ile yine göz doldurdu. Özellikle tecrübeli gazeteci yorumcuların, oy sayımının en başlarından itibaren sonucu işaret eden yorumları dikkatlerden kaçmadı.
4 RADYODAN CANLI YAYINLANDI
Moderatörlüğünü Mazmanmedya genel yayın yönetmeni Cem pehlivan'ın üstlendiği Seçim özel programı 7 Haziran Pazar günü saat 18.30 itibari ile, aynı anda 4 radyodan canlı yayınla dinleyici ile buluştu.Antakya kapalı spor salonundan gerçekleşen Seçim özel programı  97.3 süper Show radyo,89.2 Akdeniz FM 90.7 Dost FM ve 96.2 Asya radyodan canlı yayınlandı.
SEÇİM SONUÇLARI ANLIK PAYLAŞILDI
Programa yorum ve son dakika bilgileri ile katılan Güney rüzgarı imtiyaz sahibi Gazeteci Mehmet Ali Solak, Hatay Söz gazetesinden gazeteci İzzet Nazlı, Asya gazetesi imtiyaz sahibi gazeteci Tamer Kerimoğlu, Özyurt gazetesi köşe yazarı Murat Gençoğulları seçim sonuçlarını anlık olarak dinleyici ile paylaştılar.
KERİMOĞLU: 'HDP TÜRKİYE GENELİ BARAJI GEÇECEKTİR'
Asya Gazetesi imtiyaz sahibi Tamer Kerimoğlu, program başında yaptığı yorumla, Hdp nin Türkiye genelinde barajı geçeceğini ve bunun Hatay'a yansımasının kaçınılmaz olduğunu ifade etti.
SOLAK: 'DOĞUDA FEODAL YAPI HALA VAR'
Güney rüzgarı imtiyaz sahibi Gazeteci Mehmet Ali Solak Program başında Hdp'nin bir sürpriz yapacağını ifade etti. Solak: 'Ülke geneline baktığımızda Hdp'nin oy artış sebebi, doğu ve güneydoğu bölgesinde 2011 yılında Ak partiye oy vermiş Kürt muhafazakar kesimin bu seçimde HDP ye oy vermesidir' şeklinde konuştu. Solak bu bölgelerde feodal yapının halen mevcut olduğunu ve bu yapının seçimlerde HDP'yi desteklediğini dile getirdi.
NAZLI: 'HDP HATAYDAN MİLETVEKİLİ ÇIKARAMAZ'
Hatay söz gazetesi muhabiri Gazeteci İzzet Nazlı ise programda HDP'nin Türkiye genelinde barajı aşmış olsa bile Hatay'dan milletvekili çıkaramayacağını ifade etti. Nazlı, Ak partinin oylarının Hatay da düşmüş olması MHP ve HDP'nin oylarının yükseldiği görülüyor. Fakat bu noktada seçim sonuçlarını yine beklemek gerekiyor. Bana göre HDP Hatay'dan milletvekili çıkaramayacaktır'' dedi.
İZZET NAZLI : 'CHP HATAY DA OYLARINI LÜTFÜ SAVAŞLA YÜKSELTTİ'
'Lütfü savaş seçim sürecinde bence CHP adaylarından daha fazla çalıştı. Köy köy dolaştı.
Daha önce CHP'nin olmadığı köy ve mahallelerde CHP sesleri yükselmeye başladı.
Büyükşehir'in hizmetleri ve Lütfü Savaş'ın çalışmaları, CHP'nin işine çok yaramış gözüküyor. CHP ye ve Lütfü Savaş için oy verildi. Oy verenler CHP'nin birçok adayını tanımıyorlar. Lütfü Savaş varsa oy veririz diyenlerle karşılaştım. Bu durum da şimdilik sandığa yansımış gözüküyor. Elbette ki CHP teşkilatı ve adaylar çok çalışmış olabilir. Fakat Lütfü savaş gerçeğini Hatay'da herkesin başta CHP'nin görmesi ve bilmesi gerekiyor' dedi.
MURAT GENÇOĞULLARI: 'CHP KÖKLÜ BİR PARTİDİR'
Murat Gençoğulları programda yaptığı yorumda, CHP'nin köklü bir parti olduğunu, Lütfü Savaş'ın başarısı olarak görülmemesi gerektiğini söyledi. Gençoğulları; 'Hatayda CHP'nin başarılı olduğunu ve bu başarının da Lütfü Savaş'tan kaynaklandığını söyleyen arkadaşlarıma katılmıyorum. CHP'ye haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Şu noktada,CHP köklü bir partidir, bu başarıyı Lütfü Savaş'a bağlamak çok doğru değildir dedi.
Dinleyicilere son durumu aktaran program moderatörü Cem pehlivan, artık bir sürpriz olmayacağını ve Hatay milletvekili dağılımını  AKP 5 CHP 4 MHP 1 olarak açıkladı.
Mazman Medya radyolarından ortak ve canlı olarak 3 saat boyunca kesintisiz devam eden Seçim özel programı 21.30 itibari ile sona erdi.


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 422
Toplam Gelen 3155582

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz