Haber Detayı
21.5.2015 Bu haber 667 kez okundu
 
Sınırlarımızın güvenliği masaya yatırıldı
Hatay Valisi Ercan Topaca, Güney komşumuzda yaşanan iç karışıklıklar dolayısıyla ülkemiz sınırlarında oluşabilecek olumsuzlukları önlemek, alınan tedbirleri değerlendirmek ve gerekli koordinasyonu sağlamak amacıyla Hatay Valiliği ev sahipliğinde düzenlenen Sınır İlleri Değerlendirme Toplantısı´na katıldı.
 
 

Hatay Valisi Ercan Topaca, Güney komşuda yaşanan iç karışıklıklar dolayısıyla ülkemiz sınırlarında oluşabilecek olumsuzlukları önlemek, alınan tedbirleri değerlendirmek ve gerekli koordinasyonu sağlamak amacıyla Hatay Valiliği ev sahipliğinde düzenlenen Sınır İlleri Değerlendirme Toplantısı'na katıldı. Gerçekleştirilen toplantıya, İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Mükerrem Ünlüer, İller İdaresi Genel Müdürü Rahmi Doğan, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Kilis Valisi Süleyman Tapsız, Vali Yardımcısı Orhan Mardinli, İl Jandarma Komutanı Albay Hasan Koçyiğit, İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, Gaziantep İl Jandarma Komutanı J. Alb. Adnan Arslan, Kilis İl Jandarma Komutanı J. Albay Necmi İnce, Gaziantep İl Emniyet Müdürü Erhan Gülveren, Kilis İl Emniyet Müdürü Candemir Özdemir, 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Hasan Polat, 2'nci Hudut Alayı Komutanı Piyade Kur. Alb. Mehmet Ali Tuna, ve Gaziantep 1'inci Hudut Alay Komutanı P. Albay Murat Soysal katıldı.
ALINACAK TEDBİRLER GÖRÜŞÜLDÜ
Toplantının açılış konuşmasını yapan Hatay Valisi Ercan Topaca, toplantıya katılan diğer iller gibi Hatay'ın da Suriye ile sınırı olan bir kent olduğunu belirterek, sorunların ortak olduğunu ve düzenlenen bu toplantıda sınır güvenliğinin ve alınacak tedbirlerin görüşüleceğini söyledi.
Böyle bir toplantıya ev sahipliği yapmış olmaktan onur duyduğunu ifade eden Vali Topaca, “Bu toplantı için Hatay'ın seçilmesinden dolayı Müsteşarımıza ve Bakanımıza teşekkür ediyoruz. Sorunlarımız ortak, bugün sınırımızdaki güvenliği nasıl daha iyi sağlarız, alacağımız tedbirler nelerdir bunları görüşeceğiz. Bugün bizim ve diğer Valilerimizin bazı önerileri olacak ve hendek kazılması, duvar ve tel örgü yapılması ya da kamera sistemi ile bunların hepsinin bir arada olduğu bir yapıyı tartışacak ve alacağımız tedbirleri görüşeceğiz. Hepimizin sorun yaşadığı gerek yasa dışı geçişler gerekse kaçakçılık faaliyetleri dediğimiz, akaryakıt, sigara ve diğer emtiaların geçişiyle ilgili görüşlerimizi ortaya koyacağız. Bu toplantının hayırlara vesile olmasını, sınır güvenliği konusunda bölgeye olumlu katkılar yapmasını temenni ediyorum” dedi. 


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 365
Toplam Gelen 3138754

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz