Haber Detayı
21.5.2015 Bu haber 1784 kez okundu
 
Hastalar sosyalleşiyor
MKÜ Sağlık Bilimleri Enstitüsü Toplum Ruh Sağlığı Hemşireliği Anabilim Dalı Öğretim Üyeleri ve öğrencileri, Toplum Ruh Sağlığı Merkezinin 1. yıl etkinliklerine katıldı.
 
 

Antakya Devlet Hastanesi bünyesinde hizmet veren Toplum Ruh Sağlığı Merkezinde tedavi gören hastaların moral ve motivasyonlarını arttırmak amacıyla düzenlenen, Toplum Ruh Sağlığı Merkezi açılışının 1. yılı etkinliğine MKÜ öğretim elemanlarından Yrd. Doç. Dr. Hatice Tambağ, Yrd. Doç. Dr. Rana Can ile Toplum Ruh Sağlığı Hemşireliği Yüksek Lisans öğrencileri katılarak destekte bulundu.
HASTALAR KENDİLERİNİ DAHA İYİ HİSSEDİYOR
Türkiye de ilk olarak MKÜ Sağlık Bilimleri Enstitüsünde açılmış olan ve 2014 yılında öğrenci almaya başlayan toplum ruh sağlığı hemşireliği yüksek lisans öğrencileri, Yrd. Doç. Dr. Hatice Tambağ koordinatörlüğünde Toplum Ruh Sağlığı Merkezindeki yapmış oldukları uygulamalarla hastaların sosyalleşmelerine ve yaşam kalitelerine katkıda bulunmuşlardı. 
Tedavi gören hastalar MKÜ öğrencilerinin Toplum Ruh Sağlığı Merkezine gelmelerine mutlu olduklarını ve kendilerini daha iyi hissettiklerini belirttiler.
TOPLUMDAN KOPAN HASTALAR YENİDEN TOPLUMA KAZANDIRILIYOR
Toplum Ruh Sağlığı Merkezi Antakya'da şizofreni hastalığı olan hastalara hizmet veren; hasta yakınlarını bilinçlendirmek, akut alevlenmeleri engelleyerek hastaneye yatış sıklığını azaltmak, hastaların sosyal becerilerini arttırarak topluma yeniden kazandırmak amacıyla hizmet sunmaktadır. Toplum Ruh Sağlığı Merkezinde;  spor salonu, sinema salonu, el işi odası, resim odası, müzik odası, bilgisayar odası, eğitim salonu ve mutfak uğraşları salonu bulunmaktadır.
Burada yapılan etkinliklerle ağır ruhsal hastalığının sebep olduğu yeti yitimi ile toplumdan kopan hastaların yeniden topluma kazandırılması için    çalışılmaktadır. 
Antakya Toplum Ruh Sağlığı Merkezinde tedavi gören hastalar ve hasta aileleri toplum ruh sağlığı merkezi ortamının aile ortamı gibi olduğunu, çalışan ekibin kendileriyle çok ilgilendiklerini ve toplum ruh sağlığı merkezi açıldıktan bu yana hastaların çok daha hızlı iyileşme gösterdiklerinin ifade etmektedirler.


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 404
Toplam Gelen 3155564

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz