Haber Detayı
24.4.2015 Bu haber 586 kez okundu
 
DASİFED Hatay’da
Başkan Kılıçlar; ´´Bölgemizin gerek sanayi ve ticaret gerek ise kültürel anlamda kalkınmasında bir sivil toplum kuruluşu olarak DASİFED´in aktif rol alması gerektiği hususunda fikir birliği içindeyiz. Bununla birlikte bölgemizin diğer unsurlarıyla da işbirliği yaparak sosyal ve kültürel anlamda yapılabilecek organizasyonları değerlendirdik.”
 
 

Kısa adı DASİFED olan Doğu Akdeniz Sanayici ve İş Adamları Dernekleri Federasyonu, Hatay Sanayici İşadamları Derneği ev sahipliğinde Hatay'da bir araya geldi. Geçtiğimiz ay başkanlık görevini devralan Mehmet Kılıçlar yönetimindeki ilk toplantıda yeni yönetimin görev dağılımı yapıldı. Başkan Vekilliği ve TÜRKONFED temsilciliğine Faruk EKİNCİ (TÜSİAD), Saymanlığa Tahsin KABAALİ (HASİAD), Genel Sekreterliğe Sezai BONCUK (İSSİAD) getirilirken  Alparslan YÜCEL (OSSİAD), Beyhan DOĞAN (PORTAKAL ÇİÇEĞİ KAGİD) ve Müfit TENNİOĞLU (İSSİAD)  Başkan Yardımcısı, Halit YAĞCIOĞLU (HASİAD) ve Mehmet YILDIRIM (İSSİAD) yönetim kurulu üyesi olarak görevlendirildi.
DASİFED'İN DAHA AKTİF OLMASI GEREKİYOR
İş dünyasının sorunlarının yanı sıra bölgemizin ticari ve kültürel anlamda kalkınmasına yönelik yapılabilecek faaliyetlerin görüşüldüğü toplantının ardından yaptığı açıklamada Başkan Mehmet Kılıçlar şunlara değindi; ''Bölgemizin gerek sanayi ve ticaret gerek ise kültürel anlamda kalkınmasında bir sivil toplum kuruluşu olarak DASİFED'in aktif rol alması gerektiği hususunda fikir birliği içindeyiz. Arkadaşlarımızla çıktığımız bu yolda ilk toplantımızı gerçekleştirdik. Toplantıda Federasyonumuza üye dernek sayısının arttırılması yönünde yapılacak çalışmalar ile iş hayatında karşılaştığımız sorunlar ve çözümleri konusunda atılacak adımları belirledik. Bununla birlikte bölgemizin diğer unsurlarıyla da işbirliği yaparak sosyal ve kültürel anlamda yapılabilecek organizasyonları değerlendirdik”


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 350
Toplam Gelen 3138739

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz