Haber Detayı
24.4.2015 Bu haber 568 kez okundu
 
Kadın cinayetleri protesto edildi
Samandağ´da boşandığı eşi tarafından katledilen İpek Bakımcı´nın katledilmesi Antakya Kadın Dayanışması üyeleri tarafından protesto edildi.
 
 

Bakımcı'nın katledildiği Uzunbağ Mahallesi'nin girişinde “Kadın katliamı var, İpek'in hesabı sorulacak” pankartı açan yüzlerce kadın, Bakımcı için kurulan taziye çadırına kadar yürüdü. “Yasta değil isyandayız”, “Kadın cinayetleri politiktir” sloganları atan kadınlar, kadın cinayetlerine ve kadına dönük şiddete karşı susmayacaklarını haykırdı. 
Bakımcı için kurulan t
aziyeye gelen kadınları Bakımcı'nın ailesi karşıladı. Taziye evinin önünde Antakya Kadın Dayanışması adına açıklama yapan Özlem Mansuroğlu, kadınların boşanmak istedikleri, dekolte giydikleri veya yemek yapmadıkları için katledildiğine işaret etti. Mansuroğlu, tecavüzcüsünü öldürdükten sonra müebbet hapis cezasına çarptırılan Nevin Yıldırım'ı hatırlatarak, “Ne yapsaydı İpek'te mi kendi adaletini uygulasaydı?” diye sordu.
ANNE BAKIMCI: KIZIM SÜREKLİ ŞİDDET GÖRÜYORDU
Bakımcı'nın annesi Muayer Bakımcı, kızının katledilmesine isyan ederek, kızının küçük yaşta görücü usulü ile evlendirildiğini ifade etti. Anne Bakımcı, kızının üniversite okumak istediğini ve sırf bu yüzden eşi ile sorunlar yaşadığını dile getirdi. Kızının 11 yıldır şiddet gördüğünü ve kimseye hissettirmediğini ifade eden anne Bakımcı, İpek Bakımcı'nın 2011 yılında üniversiteyi kazandığını ve iki yıl Adalet bölümü okuyarak sınava girdiğini ifade etti. Kızının üniversite okuduğu için de sürekli şiddet gördüğünü belirten anne Bakımcı, kızının sınava girdiğini ve bu sene atanmayı beklediğini söyledi. 


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 374
Toplam Gelen 3138763

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz