Haber Detayı
24.4.2015 Bu haber 601 kez okundu
 
Delta Enerji İstanbul fuarında
Merkezi Antakya´da bulunan, solar enerji sektöründe başarılı ve yenilikçi ürünler ve projeler geliştiren Delta Enerji firması, Türkiye´nin en büyük Solar Enerji ve Teknolojileri Fuarı olan Solarex İstanbul etkinliğinde sektör temsilcileri ve sektöre ilgi duyan ziyaretçilerle buluştu.
 
 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın konuşması ile açılısı yapılan, 9-11 Nisan 2015 tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleştirilen Solarex fuarının 9. salonunda katılımcı olarak yer alan Delta Enerji, bugüne kadar tamamlamış olduğu ve devam eden Güneş Enerji Santrali projelerindeki başarılarını tanıttı. 
DELTA ENERJİ PROJELERİNİ TANITTI
Delta Enerji, başarıyla tamamladığı ve devam eden Güneş Enerji Santralleri projelerine ek olarak, Delta Enerji Solar Sokak-Cadde Aydınlatmaları, Delta Enerji Solar Bahçe Aydınlatmaları, Delta Enerji Solar Şarj İstasyonu ve SOROSİS-6 ismini verdiği Tarımsal Sulama Amaçlı Mobil Güneş Enerji Sistemi gibi tasarımını ve üretimini kendi bünyesinde yaptığı, herkesin günlük ihtiyaçlarına yönelik kalıcı çözümler geliştirdiği yenilikçi ürünlerinin de tanıtımını gerçekleştirdi. SOROSİS-6 başta olmak üzere, yenilikçi ürünlerine sanayicilerden, girişimcilerden, kamu kurumları    yetkililerinden, bireysel tüketicilerden, belediye yetkililerinden, şehir planlamacılarından ve özellikle çiftçilerden büyük ilgi gören Delta Enerji, üç günlük fuar maratonunu en yoğun geçiren firmalardan biri oldu. Ayrıca, TEDAŞ Genel Müdürü Mükremin Cepni ve heyeti SOROSİS-6 ürününü incelemek üzere Delta Enerji'nin standını ziyaret ederek özel ilgi gösterdi.Delta Enerji Genel Müdürü Metin Recepoğlu,“Biz Delta Enerji olarak sosyal sorumluluğumuzun şekillendirdiği iş anlayışımız ve mühendislik yetkinliğimiz ile sektörde en doğru projeleri gerçekleştirerek en küçük kullanıcıdan en büyük lisanslı projelere kadar solar enerjinin kullanıldığı ve kullanılabileceği her noktada faaliyet göstermeye ve güneşimizi en verimli, en etkin şekilde kullanmaya devam ediyoruz.
Bu kapsamda; bizim gibi güneşin gücüne inanan, küçük tüketicilerden büyük yatırımcılara kadar herkes için çözüm ortaklığı geliştirmekten memnuniyet duyacağımızı belirtmek isterim. Bu kapsamda, Solarex İstanbul süresince standımıza ilgi gösteren bütün ziyaretçilere teşekkür ederim” dedi. Delta Enerji Kimdir?
Delta Enerji, 2008 yılında Antakya-HATAY'da kurulmuş, 2010 yılından itibaren yurtdışında Solar Enerji faaliyetleri gerçekleştiren ve 2013 yılında Türkiye'de yasal mevzuatların düzenlenmesi ile Türkiye'de de solar enerji konusundaki faaliyetlerini hızlandırmış bir mühendislik, malzeme tedarik, uygulama ve sistem işletme firmasıdır.
Bugüne kadar Güneş Enerji Santralleri konusunda yurtdışında ve yurtiçinde birçok başarılı projeye imza atmış olan Delta Enerji ayrıca sosyal sorumluluk bilinci ile, solar enerji'nin olabildiğince yaygınlaştırılması amaçlarıyla kendi bünyesinde yenilikçi ürün tasarımları ve üretimleri gercekleştirmektedir. Delta Enerji'nin en çok bilinen yenilikçi ürünü, SOROSİS-6 olarak marka tescili gerçekleştirilmiş, faydalı model başvurusu yapılmış, T.C. Çukurova Üniversitesi tarafından test edilerek olumlu rapor almış ve çeşitli satın alım kolaylıkları sağlanmış olan Tarımsal Sulama Amaçlı Mobil Güneş Enerji Sistemi'dir. Ayrıca Delta Enerji, solar aydınlatma direkleri konusunda da kendi tasarım ve imalatı ile yoğun çalışmalar yapmakta ve hem yurtiçi hem de yurtdışı talepleri karşılamaktadır.


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 411
Toplam Gelen 3138800

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz