Haber Detayı
18.4.2015 Bu haber 1109 kez okundu
 
Amanos tüneli için ilk kazma yakın
Hatay Valisi Ercan TOPACA, Hassa ilçesini ziyaret etti. Amanos Tüneli ile Hassa´da 86 bin dönümlük leçelik arazide kurulacak olan Türkiye´nin en büyük Hassa Organize Sanayi ile birlikte Hassa´nın bugünü ve yarınını konu alan bir toplantı gerçekleştirdi.
 
 

Hatay Valisi Ercan TOPACA başkanlığındaki yapılan toplantıya; Hassa Kaymakamı Mustafa PALA,Hassa Belediye Başkan V.Recep Tufan,  Jandarma Alay Komutanı J.Albay Hasan Koçyiğit,İl Emniyet Müdürü A.Doğan Uludağ ve bazı İl İdare Şube Başkanları katıldı. Hatay'ın çılgın projesi Amanos Tüneliyle beraber bölgenin ve çevrenin  parlayan yıldızı konumuna gelecek olan, Hassa İlçesinin  sosyo-kültürel ve ekonomik gelişmişlik yapısının ele alındığı toplantıda; İlk önce Hassa Kaymakamı tarafından Vali TOPACA ve toplantı heyetine brifing verildi. Projesi devam eden Amanos Tünelinin çalışmalarının hızlı bir şekilde yürütüldüğü ve en kısa zamanda yapım ihalesiyle beraber ilk kazmanın vurulacağı belirtildi.
Amanos Tüneliyle beraber 86 bin dönümlük leçelik arazide kurulacak olan Hassa Organize Sanayi Bölgesi için Sanayi Bakanlığına resmi başvurunun yapıldığı, Hassa ÖSB için ön talep alımlarının başlandığı ve yakın bir zamanda Sanayi Bakanlığından Yer Tespit Komisyonu heyetinin ilçeye gelerek çalışmalar yapacağı, Tarım ve hayvancılık konularında ihtiyaç duyulan, Toplu Hayvancılık Bölgelerinin oluşturulmasının yanında Sebze ve Meyve Halinin ilçeye kazandırılması, Hassa'ya yeni bir Hükümet Konağı ihtiyacının fikir birliğine varılması. DSİ tarafından yürütülen Tahta Köprü Barajı yükseltilme çalışmaları, Yoluklar Göleti ve sulama kanallarında yapılan çalışmaların en kısa zamanda bitirilmesi, İhtiyacı karşılayabilecek yeni bir Devlet Hastanesi, Gençlik Merkezi ve spor tesislerinin yatırım programına alındığı, Hassa Şehir Stadyumu ve Kapalı Spor Salonumuzun ihata duvarlarının yapılacağı, Hassa'nın  saklı kalan, tabi ve tarihi güzelliklerini gün yüzüne çıkarmak amacıyla, Karapınar Türkmen Mezarlığı, Demrek ve Yalaktaki Mağaraların v.b tarihi değerlerimizin turizme kazandırma çalışmaların yapılması, Kırıkhan, Hassa, İslahiye ve K.Maraş bölünmüş yolunun sıcak asfaltının yapılması, İlçenin alt yapı ve içme suyu çalışmalarının en kısa zamanda tamamlanarak şehir içi ve  mahalle aralarının asfaltlanması, Teknik Meslek Liselerinin atölye eksikliklerinin giderileceği, Okullar başlamadan taşımalı eğitim planlamasının yapılarak sağlıklı bir eğitim sisteminin oluşturulması, İlçenin güvenliği açısından Aktepe ve Akbez Mahallelerine MOBESE  sisteminin kurulacağı konuları görüşüldü. Toplantının ardından İlçe jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Amirliği ziyaret edildi.


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 13
Toplam Gelen 3139192

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz