Haber Detayı
18.4.2015 Bu haber 763 kez okundu
 
Kentsel dönüşüme önem veriyoruz
Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci aylık basın toplantısında basın mensuplarıyla bir araya geldi.
 
 

Büyük Antakya Otelinde gerçekleşen kahvaltılı toplantıda belediyenin çalışmaları hakkında bilgi veren Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, 95 mahallede eşit şekilde çalışmaları sürdürdüklerini söyledi.
Yaz sezonunun başlamasıyla birlikte Antakya Belediyesine bağlı bulunan yollarda parke çalışmalarına ağırlık verdiklerini dile getiren Başkan Kimyeci, “Belediyemize bağlı 95 mahallede çalışmalarımız devam ediyor. Hedefimiz 500 bin m2 parke çalışmasını tamamlamak. Şu an için 150 bin m2'lik bölüm tamamlandı. Bunun yanında 10 bin asfalt alarak bozuk yolların onarımına da başladık” diye konuştu. 
Antakya Belediyesi olarak temizlik çalışmalarına büyük önem verdiklerini belirten Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, “Belediyemiz tarafından 239 adet ibadethanenin temizlik çalışmalarını yapıyoruz. İlk başladığımız dönemde ay bir yapılan temizlik çalışmaları şu an da 15 gün'e indi. Ayrıca Antakya genelinde 95 mahallemizde ilaçlama çalışmalarımız da devam ediyor. Bu anlamda hizmetlerimiz artarak devam edecek” görüşünü dile getirdi. 
Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, göreve geldikleri ilk günden itibaren belediyenin iş makinesi parkını güçlendirmeye çalıştıklarını belirterek, “Antakya Belediyesine ait olar 29 araç sayımızı yeni araçlarla birlikte 81'e ulaştırdık. Bu sayıyı daha da güçlendirmeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu. 
Anakent firması tarafından çalışmalar başlatıldı' diyen Başkan Kimyeci, “Kentsel dönüşüm çerçevesinde 4500 konut bulunuyor. Bu konutlardan 1250'sinde bina ölçüm işleri, hak tespit çalışmaları bitti. Tapu kaydı çalışmaları yapıldı, mevcut durum analizleri önümüzdeki süreçte bitecek ve beklentilerin tümü karşılanmış olacak” dedi. 
Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, St. Pierre Kilisesi'nin meydan proje çalışmasının bittiğini belirterek, “Mevcut olan eksikliklerde en kısa sürede tamamlanacak. Ayrıca Kisecik mevkiinde 30 dönümlük alanı mesire alanı haline getiriyoruz en yakın zamanda projemiz tamamlanmış olacak” diye konuştu. 
65 yaşını geçmiş ve bakıma ihtiyacı olan yaşlıların evlerinde temizlik yapıldığını belirten Başkan Kimyeci, “Sosyal Belediyecilik hizmetleri çerçevesinde 178 evde bakım ve temizlik çalışması yapıyoruz. Bu sayı yakın bir tarihte 250'ye çıkacak. Bizim için önemli olan büyüklerimizin duasını almak” görüşünü dile getirdi. 
Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, eğitim ve spor çalışmalarına devam ettiklerini belirterek, “8. Sınıf öğrencilerine yönelik olarak Teog hazırlık kursları, üniversiteye hazırlık kursları ile yine gençlerimize ve bayanlara yönelik olarak spor ve müzik çalışmalarımız devam ediyor” şeklinde konuştu. 
Şehrin tamamında alt ve üst yapı çalışmalarına dikkat ettiklerini belirten Başkan Kimyeci, “Vatandaşımızın ayağının çamura değmesini istemeyiz. Kışın ihmal ettiğimiz peyzaj çalışmaları ile parkların eksikliklerini gidermeye çalışıyoruz. Bu yaptığımız çalışmaların seçimle alakalandırılmasını hiçbir zaman arzulamayız. Amaç, mevcut tablonun çok daha iyi duruma gelmesidir.” dedi.
Toplantıya Antakya Gazeteciler Cemiyet (AGC) Başkanı Ahmet Abdullahoğlu, HGC Başkanı Ahmet Yetişen, AKP Hatay İl Başkanı Ahmet Atıç, AKP İl Kadın Kolları Başkanı Sabahat Özgürsoy Çelik, İl Gençlik Kolları Başkanı Fatih Yüksel ile AKP Antakya Merkez İlçe Başkanı Durdunaz Horoz ile bazı belediye meclis üyeleri de katıldı.


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 395
Toplam Gelen 3138784

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz