Haber Detayı
17.4.2015 Bu haber 1299 kez okundu
 
Turunçlu okulundan örnek kampanya
Turunçlu Ortaokulu Öğrencileri tarafından Defne İlçesi Turunçlu Mahallesinde “Tütün ve Zararları” nı anlatmak ve bilgilendirmek amacıyla bir kampanya başlattı.
 
 

Sağlık Bakanlığının 2015/6 Sayılı Genelgeleri, Defne Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 10/04/2015 tarihli “TÜTÜN KONTROLÜ UYGULAMALARI” konulu yazıları doğrultusunda; Turunçlu Ortaokulu Öğrencileri tarafından Defne İlçesi Turunçlu Mahallesinde  “Tütün ve Zararları” nı anlatmak ve bilgilendirmek amacıyla 15.04.2015 tarihinden itibaren bir kampanya başlattı. Turunçlu Ortaokulu öğrencilerinden oluşan bir grup öğrenci ile birlikte Okul Müdürü Hıdayet ÇAYIRCIK başkanlığında kampanya süresince tüm mahalle dolaşılarak “Sigara ve Zararları” hakkında broşürler dağıtılmış, bilgilendirmeler yapıldı.

Bilgilendirme sırasında Defne Belediyesi temizlik işlerinde çalışan ve belediye dışında sigara içtiği görülen Sabahattin ZEYTUN’a gerekli bilgi ve açıklamalar öğrenciler tarafından yapıldıktan sonra “BUGÜNDEN İTİBAREN SİĞARAYI BIRAKIYORUM” sözü alınmıştır.

Defne Belediyesi İnsan Kaynakları Müdüresi Ayşe GENÇAY, Başkan Yardımcısı Erdal ALTULU , Özel Kalem ve diğer hizmet bölümleri  ziyaret edilerek kampanya ile ilgili gerekli bilgilendirmeler yapılmış, belediye çalışanı Rahşan DEMİREL’den de “SİGARAYI BIRAKIYORUM” sözü alındı.            

Okul Aile Birliği Başkanı Nazlı AKTO; “Vatandaşların ve velilerin kampanyayı yerinde görüp destek için Turunçlu okuluna gelmelerini, kampanya ile diğer duyuru ve etkinliklerimizi görmek için Turunçlu İlkokulu Web sayfası http://turuncluilkokulu.meb.k12.tr’yi ziyaret edip öneri ve görüşlerinizi bizimle paylaşma, varsa eksik ve yanlışları düzeltme, değişiklikler yapılmasını istediğiniz ”daha güzel olur” dediğiniz düşüncelerinizi bizimle paylaşırsanız minnettar oluruz”. dedi.


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 186
Toplam Gelen 3139941

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz