Haber Detayı
19.11.2014 Bu haber 1063 kez okundu
 
Şebekeler yenilenmeli
Toroslar EDAŞ Hatay Bölge Müdürü Selman Nair, Antakya İl Müdürü İlhan Karabulut ve Perakende Satış Müdürü Tamer Günaylı ATSO´yu ziyaret etti.
 
 

Elektrik şebekelerinin iyileştirilmesine yönelik yapılacak çalışmalarda yatırımcı kuruluşlar ve yerel yöneticilerin işbirliğine vurgu yapılan ziyaret toplantısı elektrik sorunlarının giderilmesine yönelik güzel bir adım oluştuğu da ifade edildi.
NAİR: ŞEBEKELER OTOMASYONA DAYALI HALE GELMELİ
Elektrik Kesintileri ile ilgili fikir alışverişinde bulunulan ziyarette, Toroslar EDAŞ Bölge Müdürü Nair, Elektrik Kesintileri ile ilgili çalışmaların aralıksız sürdüğünü ifade ederken, vatandaşın mağduriyetinin giderilmesi adına yeni çalışmalar başlattıklarını söyledi. Nair Toroslar EDAŞ'ın 2013 yılı Ekim ayında özelleştirildiğini ve yatırımların artarak devam ettiğini söyledi. Nair Şebekelerin otomasyona dayalı hale gelmesi gerektiğini dile getirirken, Hatay'daki elektrik şebekelerine yönelik yenileme çalışmalarına ihtiyaç duyulduğunu ve elektrik ile ilgili sorunların giderilebilmesi için belirli bir zaman gerektiğini sözlerine ekledi. 
ÇİNÇİN: KESİNTİLER İLE İLGİLİ PROBLEMLERİ İLGİLİLERE İLETTİK
ATSO Başkanı Çinçin ise, İlimizdeki Elektrik Kesintilerinin Esnafı ve Sanayiciyi zor duruma düşürdüğünü, bu kesintilerin sebeplerinin bir an önce tespit edilerek giderilmesi gerektiğini ifade etti. Antakya Ticaret ve Sanayi Odası olarak bu konunun takipçisi olacaklarını ve Toroslar EDAŞ'ın tüzel kişiler ve şirketlerden aldıkları hizmetin bedelinin karşılığını gününde ödemek gibi bir yaptırımı olduğu gibi, tüzel kişiler veya şirketlerin de enerjiyi tam ve kesintisiz olarak alma haklarının olduğunu sözlerine ekledi. Çinçin, Elektrik Kesintilerinin Esnafımıza ve Sanayicimize ciddi zararlar verdiğini ve Elektrik Kesintilerinin giderilebilmesi için Sivil toplum Kuruluşları ile bir araya gelerek Elektrik Kesintileri ile ilgili neler yapılabileceği hususunda yol haritası belirlediklerini dile getirdi. Bu konunun Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nde yapılan Sivil Toplum Kuruluşları İstişare Toplantısında Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu'na, İlimizi Ziyaretleri esnasında Enerji Bakanı Sayın Taner Yıldız'a ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Fikri Işık'a iletildiğini ifade etti.


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 36
Toplam Gelen 3139215

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz