Haber Detayı
19.11.2014 Bu haber 808 kez okundu
 
Tüm engelleri omuz omuza vererek aşacağız
Antakya Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre; Türkiye Sakatlar Derneği Hatay Şubesi Başkan Yardımcısı Ali Rıza Tekin ve bazı dernek üyeleri Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci´yi ziyaret etti.
 
 

Antakya Belediyesi bahçesinde gerçekleşen ziyarette Başkan Yardımcısı Ali Rıza Tekin'in yanı sıra, Genel Sekreter Ali Eken, Sayman Bedir Bostancıoğlu ve üye Göksel Gümüş hazır bulundu.
TEKİN; BU YIL İLK KEZ ENGELLİLER İÇİN ÖZEL ÇEKİLİŞ YAPILACAK
7 Aralık 2014 tarihinde engelliler için yapılacak olan Milli Piyango çekilişi hakkında bilgi vermek amacıyla Başkan Kimyeci'yi ziyaret ettiklerini belirten Ali Rıza Tekin; “ Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü ve Türkiye Sakatlar Derneği işbirliği ile bu yıl ilk kez engelliler için özel bir çekiliş yapılacak. Her ayın 9, 19 ve 29 tarihlerinde yapılan çekiliş bu yıl 7 Aralık tarihinde engelliler için gerçekleştirilecek. Bu çekiliş için Türkiye'nin dört bir yanına özel biletler bastırıldı. Bu biletleri alan ve şanslı rakamları tutturan vatandaşlara çeşitli hediyeler verilecek. Bu hediyelerin yanı sıra her ilden satılan her 10.000 bilet karşılığında 1 adet engelsiz otobüs verilecek. Bizler ağır engelli vatandaşlarımızın daha rahat ulaşımlarını sağlayabilmeleri için Antakya'da 10.000 bilet satmayı hedefledik. Bunu başarırsak Antakya'nın da bir engelsiz otobüsü olacak. Bu konuda siz değerli kurum yöneticilerimizden isteğimiz bu kampanyaya destek olmanız ve daha çok insana duyurulmasını sağlamanızdır” dedi.
KİMYECİ; HEPİMİZ BİRER ENGELLİ ADAYIYIZ
Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci ise; “ Engelli vatandaşlar olarak birbirinize göstermiş olduğunuz bu dayanışma örneğini takdir ediyorum. Bizler her daim engellilerimize dair üzerimize düşen görev ve sorumlulukları yerine getirmekle elbette ki sorumluyuz. Biliyoruz ki hepimiz birer engelli adayıyız. Bu nedenle sizlerin görüş ve düşünceleri bizler için çok önemli. Milli Piyango İdaresi'nin sizler için yapmış olduğu özel çekilişin ülkemizde bir  örnek teşkil etmesini temenni ediyorum. Eminim ki el birliği ile tüm engelleri omuz omuza vererek aşacağız. Bilet satışlarınız konusunda üzerimize düşeni yapmaya hazırız.” dedi.
Gerçekleşen ziyarette göstermiş olduğu ilgiden dolayı Başkan Kimyeci'ye çiçek takdim eden dernek üyeleri, bilet temin etmek isteyenlerin 0541 907 40 57 yada 0533 666 50 43 numaralı telefonlardan kendilerine ulaşabileceklerini belirtti.


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 388
Toplam Gelen 3138777

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz