Haber Detayı
19.11.2014 Bu haber 708 kez okundu
 
II. Altın Defne Film Festivali
2. Altın Defne Film Festivali ile Antakya´da sanat dolu güzel günler yaşandı.
 
 

Antakya'da Meclis Kültür ve Sanat Merkezi'nde 12 Kasım tarihinde Lal isimli film gösterimi ve ödül töreni ile başlayan 2. Altın Defne Film Festivali çeşitli film gösterimleri, söyleşiler ve etkinlikler ile devam etti. İlk gün düzenlenen film gösterimi ve ödül törenine Halil Ergün, Necip Sarıcı, Janset Pacal, Melike Demirağ, Fatoş Güney, Derya Alabora, Ezel Akay, Murat Düzgünoğlu, Aydın Orak, Gökşen Aydemir, Orhan Aydın, Zafer Özgentürk gibi usta yönetmenler ve oyuncular katılım gösterdi. Yönetmen ve sanatçılara onur ödülleri verildi… Devam eden günlerde, 2. Altın Defne Film Festivali çerçevesinde “Yılmaz Güney ve sineması” ve Sinemada sansür” konulu paneller gerçekleştirildi. Panellerde, Enver Aysever, Fatoş Güney, Necip Sarıcı, Melike Demirağ, Gökşen Aydemir, Ezel Akay, Orhan Aydın gibi isimler konuşmacı olarak yer aldı ve sanatseverler ile sohbet etti.
FİLİMLER ÇEŞİTLİ MEKÂNLARDA GÖSTERİLDİ
Antakya Sevdalısı Sanatçı Mehmet Oflazoğlu'nun komite başkanlığını yürüttüğü 2. Altın Defne Film Festivali zengin bir içerik ile gerçekleşti.2. Altın Defne Film Festivali çerçevesinde her gün çeşitli etkinlikler düzenlendi. Meclis Kültür ve Sanat Merkezi, Konak Sineması, Medeniyetler Evi, MKÜ Atatürk Konferans Salonu gibi mekânlarda film, kısa film ve belgesel gösterimleri ve söyleşiler gerçekleştirildi. 2. Altın Defne Film Festivali çerçevesinde, kuyu, asasız musa, kanunsuzlar, silsile, özür dilerim, asfur, baba, öyle sevdim ki seni gibi filimler sinemaseverler ile buluştu.
ANTAKYA ÖZEL BİR YERE SAHİP
Komite Başkanı Mehmet Oflazoğlu yaptığı açıklamada, tarihi ve doğal güzellikleri ile farklı ve özel bir yere sahip olan medeniyetler şehri Antakya'da bu organizasyonu gerçekleştirmekten dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu ifade ederek, katılım gösteren ve destek veren herkese teşekkür etti. 2. Altın Defne Film Festivali ile Antakya sanat dolu günler yaşadı ve bu Festival Antakya sanat yaşamına ayrı bir renk ve güzellik kattı.
Bir hafta dolu dolu yaşanan Festival dün akşam muhasebeciler odasında ödül töreni ve kapanış gecesi ile son buldu.


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 33
Toplam Gelen 3139212

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz