Haber Detayı
19.11.2014 Bu haber 940 kez okundu
 
Aşureler Antakya belediyesinden
Antakya Belediyesi mübarek Muharrem ayı münasebetiyle "Aşure Günü" etkinliği düzenlendi.
 
 

Aşure günü etkinliğine   Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci ve Eşi Hanımefendi Nursel Kimyeci, AK Parti Hatay İl Başkanı   Murat Genco, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Alev Seçmen, AK Parti Antakya Belediyesi Meclis Üyeleri, parti teşkilatı üyeleri, basın mensupları ve vatandaşlar katılım gösterdi.
BU ETKİNLİĞİN KIYAMETE KADAR DEVAM EDECEĞİNE İNANIYORUZ
Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, "Bildiğiniz gibi Aşure Hazreti Nuh'un afetten kurtulan gemisindekilerin karaya ayak basmasıyla, elde kalan gıdaların bir kazana katılmasıyla yapılan yemekle başlayan ve İslam alemi tarafından çok kutsal bir gün olarak kabul edilen ve bu güne kadar gelen bundan sonra da kıyamete kadar devam edeceğine inandığımız bu uygulamayı inşallah hep beraber devam edeceğiz. Teşriflerinizle bizleri onurlandırdığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Mübarek Muharrem ayında Yüce Allah dualarımızı kabul etsin. Manevi duyguların had safhaya ulaştığı etkinliklerden birini daha hep beraber bir arada ve kardeşlik duygusu ile icra ediyoruz. Etkinliğin düzenlenmesinde AK Parti İl Kadın Kolları Başkanımız Alev Seçmen'e, parti teşkilatı üyelerimize, vatandaşlarımıza ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum." dedi.
Konuşmaların ardından   Başkan Kimyeci, AK Parti İl Başkanı Murat Genco ve AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Alev Seçmen sırayla vatandaşlara aşure ikram ettiler.
Yoğun katılımın sağlandığı etkinliğin sonunda AK Parti Kadın Kolları il ve ilçe teşkilatı üyeleri Başkan Kimyeci ve Eşi Hanımefendi Nursel Kimyeci ile günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 165
Toplam Gelen 3139920

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz