Haber Detayı
19.11.2014 Bu haber 817 kez okundu
 
Okullar Hayat Olsun projesi imzalandı
Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, Milli Eğitim Müdürü Kemal Gülistan ve Orman İşletme Müdürü Cevdet Çiçek arasında “Okullar Hayat Olsun” projesi uygulama protokolü imzalandı. İmza töreni Defne Kaymakamı Hakkı Uzun´un huzurunda gerçekleşti.
 
 

Karşılıklı iyi dilek mesajlarının verildiği imza töreninde Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, “Bu proje bizim için çok önemli, Gülistan ve Çiçek'in projemize destek vermesinden ve böyle bir işbirliğinin kurulmuş olmasından dolayı memnuniyet duyuyoruz. Ayrıca Kaymakamımıza katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.”şeklinde konuştu.
PROJE KAMU ALANLARINI HALKA AÇMAYI AMAÇLIYOR
Defne Belediyesi öncülüğünde hayata geçirilmesi planlanan proje, Defne genelindeki okulların eğitim ve öğretim saatleri dışında da hem çocukların hem de yetişkinlerin faydalanabileceği kamuya açık alanlar haline getirilmesini amaçlıyor.
Milli Eğitim Müdürlüğü ve Orman İşletme Müdürlüğü ile işbirliği içinde   yürütülecek olan proje kapsamında; öğrencilere spor, sosyal aktivite ve güvenli oyun alanlarının sağlanmasının yanı sıra yetişkinlere yönelik mesleki, sosyal ve kültürel hizmetlerin verildiği merkezlere dönüştürülmesi yer alıyor.  Proje aynı zamanda okul bahçelerinin fiziki yapılarına uygun olarak yeniden düzenlenmesini, peyzaj ve tasarımının yapılarak ağaçlandırılmasını ve ekolojik okul bahçeleri oluşturularak çevrenin yararlanabileceği alanlar haline getirilmesini hedefliyor. 


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 111
Toplam Gelen 3139866

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz