Haber Detayı
12.9.2014 Bu haber 685 kez okundu
 
Cep telefonlarına taksit yasağı kalkıyor
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu´nun (BDDK) hazırladığı ve 1 Şubat tarihinde yürürlüğe giren ´taksit yasağı´ ile ilgili düzenleme yolda.
 
 

Taksit sınırlamasının akıllı telefon satışlarını olumsuz yönde etkilediğini ve yolcuların beraberinde getirdiği telefonların sayısının arttığını belirten temsilciler, bu durumdan devletin kasasının ve satmadığı telefonun bakımını üstlenen distribütörlerin de zarar gördüğünü belirtti.
Gelire göre taksit
Cep telefonlarına taksit imkânını engelleyen düzenleme ile ilgili bir süre önce telekomünikasyon sektöründen temsilciler harekete geçmişti.
Sektör temsilcilerinin Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve BDDK temsilcileriyle yaptığı görüşmeler sonrasında taksitin gelire göre düzenleneceği bir sistem üzerinde çalışmalar başladı. Bundan böyle telefon satın almak isteyenlerin gelirlerinin durumuna göre taksit yapılacak.
Taleplerini uzun süredir farklı kademelere ilettiklerini belirten ve taksit sınırlaması ile telekomünikasyon sektörünün büyük bir sekteye uğradığını belirten Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İş Adamları Derneği (MOBİSAD) yetkilileri, “amacımız kuyumculuk sektöründe yapıldığı gibi taksit kısıtlamasının tamamen kaldırılması” dedi.
İlgili düzenlemenin Ekim ayı sonuna kadar netleşmesi bekleniyor.


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 381
Toplam Gelen 3138770

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz