Haber Detayı
12.9.2014 Bu haber 612 kez okundu
 
BU-DA yine sahnelerde
ASIRLARDIR TİYATROYU YAŞAYAN ve YAŞATAN KENT Hatay´da. Bu-Da İstanbul Tiyatro Topluluğu M.Z.M. “Bi-Seyir Efsanesi” ile perdelerini açtı.
 
 

Bu-Da İstanbul Tiyatro Topluluğu Genel Sanat Yönetmeni Barış Bahar yapmış olduğu açıklamada; “Bu-Da İstanbul Tiyatro Topluluğu olarak tarihi Medeniyetler kenti Hatay'da 7 yıldır tiyatroyu yaşayan ve yaşatan Tiyatro grubu olarak sezonun ilk oyunu Modern Zaman Mevzuları kısaca M.Z.M. ile seyirciyle buluşmaya devam ediyor. Hatay'da sürekli bahsedilen küstürülmüş seyirci diye adlandırılan Tiyatro severleri bu oyun ile hem tiyatronun efsaneleriyle buluşma hem de onlara kaliteli bir oyun sunmanın heyecanı içindeyiz… Yıllara dayanan Tiyatro deneyiminden süzdüklerimizi, Hatay'ın yerel değerleriyle birleştirip, sizlerin de katkılarıyla biçimlendirerek Eylül ayında seyircimiz ile buluşuyoruz.
Neden M.Z.M.
“Modern Çağın tiyatrosu” diyor yaptığımız işe sevgili Bertolt Brecht. O halde neden Modern Zaman Mevzuları olmasın ki; dedik ve oyunun adı kendiliğinden çıkmış oldu. Hayatın için olanı sahneye taşıdık. 5 tiyatro oyunu, 8 sinema filmi, 3 televizyon dizisinden en bilindik replik ve sahneleri tiyatro sahnesine taşıyarak. % 40 oranında kendimizden katarak; sahnelenmesi kaçınılmaz bir oyunla sizlerle beraber olacağız. Hepinize iyi seyirler.
Neden Tiyatro?
İlk Söz 
Neden Olmasın?
Ne İktidar ne muhalefet Ne dünya düzeni nede sistemin bizatihi kendisi, bizim derdimiz yanlışı düzeltmek değil, yanlış olanı göstermektir. Olması gerekeni Olması gereken zamanda yapmak. İyi olanı ayakta tutmak, kötü olanı elemektir. Kısacası; “İnsanı, İnsana, İnsanla, İnsanca anlatmaya çalışıyoruz hepsi bu! Bir işin zor olması başka, İmkansız olması başka, biz şimdilik Zor olanı seçtik.
Bıkmadan usanmadan tiyatro oyunlarımızı izleyerek bizleri destekleyen güzel insanlara teşekkürü borç bilirim. Hepinize İyi seyirler.” dedi. Gösteriyi izlemek isteyen seyircileri 12 ve 14 Eylül tarihlerinde akşam 20:00'de beklediklerini ve çok eğlenceli bir zaman geçirecekleri belirtti.


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 360
Toplam Gelen 3138749

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz