Haber Detayı
12.9.2014 Bu haber 831 kez okundu
 
Ülkenin geleceği için en temel koşul eğitimdir
Arsuz İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Tanın, yeni eğitim ve öğretim yılına başlarken, eğitim adına önemli mesajlar verdi.
 
 

Eğitimin bir ülkenin kalkınması için son derece önemli olduğuna vurgu yapan Müdür Tanın, “2014-2015 eğitim ve öğretim yılına başlarken, hepimizin en değerli varlıkları olan evlatlarımızı çağın ihtiyaç ve gerekliliğine uygun, milli, manevi ve ahlaki kazanımları elde etmiş ailesine, ve çevresine ait olduğu topluma karşı sorumluluklarının bilincinde, Arsuz'umuza, Hatay'ımıza ve ülkemize hayırlı ve yararlı birer evlat olarak yetiştirmek en asli görevimizdir” dedi. 
STANDARTLARI YÜKSELTMEK EĞİTİMCİLERİN GÖREVİ 
Öğrencileri bir üst eğitime hazırlarken hayata da hazırlamanın tek amaç ve gayeleri olduğunun altını çizen Arsuz İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Tanın, “Milli Eğitim Bakanlığımızın plan ve programları ışığında     evlatlarımızı her alanda yetiştirmek, toplumu yüceltmek ve standartları yükseltmek biz eğitimcilerin görevidir. Diğer yandan dünyadaki gelişmelerin gerisinde kalmamak, rekabet ortamında ön sıralarda yer alabilmek için, öncelikle eğitim sistemimizi çağın gereklerine uydurmak zorundayız. 
EĞİTİM ÇITASINI YUKARI ÇEKMELİYİZ
Çağdaş eğitim, toplumsal yaşamın biçimlendirilmesinin, geleceğe yönelik adımların belirlenmesinin ve başarıya ulaşılmasının vazgeçilmez öğesidir. Sağlam temeller üzerine kurulmuş bir eğitim, çocuklarımızın geleceği kadar genç nüfus yoğunluğuna sahip ülkemizin geleceği için de en temel koşuldur. Bu nedenle aramıza katılan yeni eğitim neferleri ile birlikte “evlatlarımızın eğitimlerinde geçen her dakika ibadet hükmündedir” mantığıyla ilçemizin eğitim çıtasını var olandan daha yükseklere çıkarmalıyız. 
YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILININ HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM
Bu gaye ve hedefle eğitim ailesi olarak görevimizin bilincinde olmamız gerekmektedir. İdarecilerimizden personeline ve öğrencilerine karşı sabır, anlayış ve güler yüz, öğretmenlerimizden biraz daha fazla gayret ve samimiyet, geleceğimizin teminatı olan yavrularımızdan hedeflerini belirlemelerini ve belirledikleri hedefe ulaşmak için azami gayret ve eğitim çalışanlarına karşı sevgi ve saygı bekliyoruz. Bu vesileyle 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılının tüm idareci, öğretmen, eğitim çalışanı, veli ve tüm öğrencilerimize üstün başarılar ve hayırlar getirmesini temenni ederim” ifadelerine yer verdi. 


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 29
Toplam Gelen 3139208

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz