Haber Detayı
12.9.2014 Bu haber 582 kez okundu
 
Küçük Mahir devlet korumasına alındı
İskenderun´da zihinsel engelli olması nedeniyle ailesi tarafından ayağından iple direğe bağlı olarak yaşamını sürdüren Suriyeli çocuk, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ekipleri tarafından koruma altına alındı.
 
 

Suriye'deki iç savaştan kaçarak Gültepe Mahallesi'ne yerleşen 13 kişilik Dahir ailesinin zihinsel engelli oğulları 8 yaşındaki Mahir Dahir'in hayatını bahçede ayağından iple direğe bağlı olarak geçirdiğini gören komşuları, durumu İskenderun Korunmaya Muhtaç Çocuklara Yardım Derneği kurucularından Serpil Korkmaz'a bildirdi. 
Korkmaz, Suriyeli ailenin yaşadığı evde ön inceleme yapmak için gittiğinde Dahir'in bahçede iple ayağından direğe bağlı olduğunu gördü. Korkmaz'ın, durumu kaymakamlığa bildirmesi üzerine Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü ekipleri, engelli çocuğun yaşadığı eve geldi. Ekipler, üç yıl önce Suriye 'nin İdlib kentinden gelen aileyi, engelli Mahir Dahir'in koruma altına alınması için ikna etti. 
Üç yıldan bu yana evlerinin bahçesinde ipe bağlı hayat süren küçük Mahir, ekiplerin çabasıyla babası Saim Dahir eşliğinde evinden alınarak Altınözü ilçesinde bulunan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ne götürüldü.


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 385
Toplam Gelen 3138774

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz