Haber Detayı
2.7.2014 Bu haber 690 kez okundu
 
Çözüm için gece gündüz çalışıyoruz
Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman belde halkının sorun ve taleplerini tespit etmek ve çözüm üretmek üzere mahalle muhtarları ile bir araya geldi.
 
 

SORUNU PAYDAŞLARIYLA TARTIŞIYORUZ
Yeşilpınar, Samankaya, Gümüşgöze, Döver ve Harbiye Mahalle muhtarlarını ziyaret eden Defne Belediye Başkanı Dr İbrahim Yaman sorunları yerinde tespit etmek üzere hafta sonlarımızı mahalle muhtarlarımızla geçirdiklerini, yeni kurulan ilçede muhtarlar ve halkla bir araya gelerek görüş alış verişinde bulunarak sorunları paydaşları ile tartışma imkânı bulduklarını ifade etti. 
MUHTAR BELEDİYE İŞ BİRLİĞİ ŞART
Ziyaretleri esnasında Muhtarların Belediye ile işbirliğinin önemini vurgulayan Başkan Yaman “muhtarlarımızla sokak sokak, ev ev geziyoruz, mahallesi adına talepte bulunan muhtarların bildirimlerini önemsiyor ve sorunları çözmek üzere çaba gösteriyoruz” dedi. 
SU SORUNU BÜTÜN KENTTE YAŞANIYOR
Başkan İbrahim Yaman'a ziyaretlerinde halk yoğun ilgi gösterirken,  Vatandaşlarla sohbet eden Başkan Yaman yaşanılan su sıkıntısı ile ilgilide şu açıklamayı yaptı “yaşanmakta olan su sorunu kentimizin bütününü kapsamaktadır. Büyük Şehir Belediyesinin yetki alanındaki Su ve Kanalizasyon işleri HATSU adı altında kurulan Hatay Su ve Kanalizasyon İşleri Genel Müdürlüğünün yetki alanındadır. Yetkili arkadaşlar gece gündüz çalışarak bu su problemini çözmek için uğraşıyorlar. Hem kurumun yeni kurulmuş olması hemde yaşanılan kuraklık nedeni ile çözümün gecikmesi nedeni ile halkımızın ciddi bir su sıkıntısı yaşamıştır. Belediyemizden yetkili arkadaşlarımız bu işin takibini yapıyorlar. HATSU yetkilerinden aldığımız bilgilere göre su sıkıntısının kısa sürede kalıcı olarak çözüleceğini söyleyebilirim.” İfadelerini kullandı.


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 387
Toplam Gelen 3138776

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz