Haber Detayı
2.7.2014 Bu haber 683 kez okundu
 
2 bin kişilik iftar sofrası
İskenderun Belediyesi ilçe genelinde kurduğu iftar sofraları ile Ramazan ayında vatandaşlara hizmet veriyor.
 
 

2 BİN KİŞİ AYNI ANDA ORUCUNU AÇIYOR
İskenderun'da kurulan iftar sofralarına her gün yaklaşık 2 bin kişi katılırken İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil ise ilçenin değişik mahallelerindeki iftar çadırlarında vatandaşlarla bir araya geliyor.
Ramazan ayının ilk iftarı Anıt alanının arkasındaki iskelede düzenlenirken, Her gün 3 çeşit yemek verilen iftar sofralarında, birlik ve beraberliğin en güzel örnekleri sergileniyor. Belediye Başkanı Seyfi Dingil  ilk iftarını vatandaşlarla birlikte anıt alanının arkasındaki iskelede vatandaşlarla birlikte açarken İftar sofralarına vatandaşlarda yoğun ilgi gösteriyor
BİR ARAYA GELEN İNSANLAR, BİRLİK RUHUNU OLUŞTURUYOR
Anıt alanının arkasındaki iskelede Ramazan boyunca her gün iftar sofrasının kurulacağını ifade eden Belediye Başkanı Seyfi Dingil, “ iftar sofraları ayrıca her gün bir mahallede kuruluyor. Ramazan paylaşmanın, birlik, beraberlik, sevgi ve hoşgörü duygularının yoğun olarak yaşandığı bir ay. Ramazan ayı toplumda birlik ve beraberliğin daha da artmasına vesile oluyor. Toplumun ayrı ayrı  kesimlerinde bir araya gelen insanlar, birlik ruhunu oluşturuyor” dedi.
Başkan Seyfi Dingil, belediye olarak imkânlar ölçüsünde ihtiyaç sahibi vatandaşların yanlarında olmaya gayret gösterdiklerini de belirtti.
ÇOCUKLAR UNUTULMADI
Ramazanda çocuklar için de etkinlikler düzenlendiğini belirten İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil,” Ramazan da çocukları da unutmadık. Anıt alanında iftar sonrasında çocuklar için Hacivat Karagöz ve animasyon gösterileri ve oyunlar sahneleniyor. Etkinlikler Ramazan boyunca gerçekleştirilecek. Tüm İskenderun halkını iftar sofralarına ve etkinlikleri izlemeye davet ediyoruz. Bu millet hizmetin en güzeline layık” ifadelerini kullandı.


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 402
Toplam Gelen 3138791

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz