Haber Detayı
20.5.2014 Bu haber 1142 kez okundu
 
MKܒde Mezuniyet Resim Sergisi
Mustafa Kemal Üniversitesinde Öğr. Gör. Abdurrahman Eren koordinatörlüğünde “Yılsonu Resim Sergisi” açıldı.
 
 

Mustafa Kemal Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim Anasanat Atölyesi 4. sınıf öğrencileri Öğr. Gör. Abdurrahman Eren koordinatörlüğünde “Yılsonu Resim Sergisi” açıldı. Sergiye Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Bilgin, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Seval Yavuz ile Güzel Sanatlar fakültesi ve Eğitim Fakültesi Resim Öğretmenliği programı öğretim elamanları ve öğrencileri katıldı.

Öğr. Gör. Eren konuşmasında Mustafa Kemal Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü’nün 1993-1994 yılından bu yana eğitim-öğretim etkinliğini sürdürmekte olduğunu ifade etti.

YARATICI SANAT EĞİTİMCİLERİ

Bu program, çağın gereklerine uygun, eleştirel düşünen, ülkenin sanat eğitimine bilgi ve deneyimi ile katkıda bulunarak, yaratıcı sanat eğitimcileri ve sanatçı/öğretmenleri yetiştirmeyi amaçladıklarını vurgulayan Eren, lisans ve yüksek lisans düzeyinde eğitim-öğretim etkinliğini sürdüren Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü yerel, ulusal ve uluslararası pek çok sanatsal-kültürel etkinlik düzenlemiş ve bu tür etkinliklere katkıda bulunmuştur, dedi.

Eren, otuz bir öğrencinin eserini sergileme fırsatı bulduğu sergi ile öğrenciler eserlerini toplumla paylaşarak sanatla toplum arasında bir köprü oluşturmalarını istediklerini ifade etti.

SANATÇI ADAY KİMLİĞİ

Sanatı eğitimle yaşamı birbirine bağlayan köprü olarak gören Öğr. Gör. Abdurrahman Eren düzenlenen sergi ile estetik kaygıyı, hem öğrencilere hem de topluma kazandırmayı amaçladıklarını kaydetti. Ayrıca, öğretmen ve sanatçı adaylarını evrensel nitelikte araştırmacı, katılımcı, paylaşımcı, özgün, yaratıcı ve estetik değerlere sahip şekilde yetiştirmeyi amaçladıklarını vurguladı.

Eren son olarak “Adaylarımızda, bilim ve sanat kültürünü oluşturup mesleki açıdan yetkin şekilde yetiştirmek, onlara toplumsal değerlere saygılı, duyarlı, sorumluluk sahibi olmanın bilincini yerleştirmenin yanında kendisiyle barışık, yeniliklere açık, kendini geliştirebilme ve eleştirel düşünebilme yetilerini de sağlamayı amaçlıyoruz” dedi.

SERGİDE RENKLİ GÖRÜNTÜLER

Mezuniyet Resim Sergisinde renkli görüntüler yaşandı. Öğrenciler için hazırlanmış olan sürpriz tanıtım filimi izleyenleri şaşırttı. Ardından danışman Öğr. Gör. Abdurrahman Eren öğrencilerine bir birini unutmamaları için üzerinde kendi fotoğraflarının basılı olduğu kupa bardakları hediye etti.

Çok sayıda akademisyen, öğrenci ve idari personel katılımıyla açılan sergi 23 Mayıs tarihine kadar Güzel Sanatlar Fakültesi’nde sanatseverlerin beğenisine sunulacak.


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 429
Toplam Gelen 3138818

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz