Haber Detayı
18.4.2014 Bu haber 800 kez okundu
 
İstanbul´da Hatay rüzgârı esti
Feshane´de 4´üncü defa İstanbul’luların beğenisine sunulan Hatay´ın değerleri, ilk günden son güne kadar büyük ilgi gördü. Tarihi ve kültürel zenginliklerin yanı sıra Hatay´a özgü lezzetleri de İstanbul´a taşıyan fuar, on binlerce insanı Feshane´de buluşturdu. Her türlü görüş ve inancı paylaşan, birbirinden farklı insanları misafir eden Hatay Günleri, Hatay´ın sahip olduğu hoşgörü atmosferini İstanbul´da da yaşattı.
 
 

Geleneksel el sanatlarından türkülerine, baharatlarından leziz yemeklerine, künefesinden zeytinyağına, defne sabunundan doğal güzelliklerine her biri başlı başına marka olan değerler, İstanbul Hatay Günleri vesilesiyle Hatay'ı güneyin en ucundan Türkiye'nin gönlüne taşıdı. Keza, her yıl bir önceki yıla göre daha fazla insanın akın akın ziyaret ettiği Hatay Günleri, 4 yıldır Hatay'ın tanıtılmasına ve turizm şehri olmasına önemli katkı sağladı. El işi gösterileri ve sazlı sözlü türkülerle ziyaretçileri kendisine hayran bırakan Hatay Günleri, öyle görülüyor ki bundan sonraki yıllarda da İstanbul'a misafir olmaya devam edecek. 
FUARLARIN VAZGEÇİLMEZİ MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ
Hatay Günleri'nin vazgeçilmez parçası olan Mustafa Kemal Üniversitesi ise, fuarda açtığı stand ile başarılı bir tanıtım faaliyetine imza attı. Değişik yüzleri ağırlayan MKÜ standı ziyaretçi akınına uğradı. Envai çeşit materyalleriyle ziyaretçilerin merakını cezbeden Mustafa Kemal Üniversitesi; kadını erkeği, genci yaşlısı yüzlerce insana ulaşarak belirlemiş olduğu hedefe bir adım daha yaklaştı. 
HER KESİMDEN İNSANIN TAKDİRİNİ KAZANDIK
Türkiye'nin hatırı sayılı bölümlerini bünyesinde barındıran ve nitelikli öğretim elemanı kadrosuyla çağdaş Türkiye'nin inşasında önemli bir role sahip olan Mustafa Kemal Üniversitesi, her kesimden insanın takdirini kazandı. 
BEŞİKTAŞ BELEDİYE BAŞKANI'NDAN SÜRPRİZ ZİYARET
Tanıdık yüzleri de misafir eden üniversite standı, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar tarafından da ziyaret edildi. Mazbatasını alarak ayağının tozuyla Hatay Günleri'ne gelen Hazinedar burada tek tek standları dolaştı. Hazinedar, MKÜ standına geldiğinde ise kendisine MKÜ logolu plaket takdim edildi. Mustafa Kemal Üniversitesi hakkında bilgiler alan Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar MKÜ’ye başarı dileklerinde bulunarak standtan ayrıldı.
MKÜ BÜYÜK ÖVGÜ TOPLADI
MKÜ standında halk oyunları ekibi de bir gösteri düzenledi. Davul zurnalarla eğlenceli dakikaların yaşandığı standta insanlar doyasıya eğlendi.  Hüznün yerini sevincin aldığı, acıların değil mutlulukların paylaşıldığı fuarda, MKÜ standı bu duyguların yaşandığı merkez haline geldi. “Hoşgörü ve Bilimin Adresi” sloganıyla katıldığı bütün fuarlardan büyük beğeni gören Mustafa Kemal Üniversitesi, sergilediği tanıtım performansıyla 4. İstanbul Hatay Günleri'nden de övgülerle döndü.
5 GÜN SÜREN ŞÖLEN
9-13 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen ve her şeyin an ve an dolu dolu yaşandığı 4. İstanbul Hatay Günleri, oluşturduğu renk cümbüşü ile gözlere hitap ederken, eşsiz damak tadıyla da gönüllere işledi. Yöresel ürünleri ve unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarını görücüye çıkaran Hatay Günleri, 5 gün boyunca İstanbullulara unutulmaz güzellikler yaşatırken bundan sonraki fuarlara ise davetiye çıkardı.


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 62
Toplam Gelen 3139241

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz