Haber Detayı
18.4.2014 Bu haber 854 kez okundu
 
Otistik çocuklar masum dünya melekleridir
Nisan ayı Dünya otizm farkındalık ayı kapsamında düzenlenen etkinliklere katılan Antakya Belediye Başkanı Mimar İsmail Kimyeci, otistik çocukların masum dünya melekleri olduğunu söyledi.
 
 

Hatay Otizmliler Derneği, Defne Özel Eğitim Uygulamaları Merkezi ve Prime Mall ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlikte otizmli çocukların yaptığı resim sergisi açılışı yapıldı. Açılış öncesi konuşma yapan Antakya Belediye Başkanı Mimar İsmail Kimyeci, Otizmle ilgili bu değerli ve anlamlı etkinlikte bir araya geldiklerini ifade ederek, "Bu toplumda yaşıyoruz ama maalesef pek çok şeyin farkında değiliz. Sıkıntı çeken insanların farkında olmak için bu tür etkinlikler çok büyük önem arz ediyor. Bu çocuklara hep birlikte sahip çıkmamız lazım. Hep birlikte, el ele, omuz omuza vererek yapmamız gereken ailelerimizin üzerindeki yükü olduğunca hafifletmektir. Ailelerimiz bu konuda çok büyük fedakârlık gösteriyor" dedi.
Antakya Belediyesi'nin önümüzdeki 5 yıllık hizmet döneminde sıkıntılı ailelerin yüklerini paylaşma yolunda gayret göstereceklerini belirten Kimyeci, "5 yıllık hizmet dönemimizde sizlerin sıkıntılarını paylaşarak yükünüzü azaltmaya gayret göstereceğimizden emin olunuz. Bu çocukların içerisinde ailesine, topluma, memleketine ve devletine faydalı çocuklar yetişeceğine inanıyorum. Yeter ki, bu süreci hep birlikte iyi yönetelim. Antakya Belediyesi olarak sosyal projelerimiz başta olmak üzere önümüzdeki süreçte her daim yanınızda ve destekçiniz olacağımızı belirtiyor, bugün burada bu değerli ve anlamlı etkinlikte sizlerle bir arada olmaktan dolayı duyduğum memnuniyeti ifade ediyorum" şeklinde konuştu. Hatay Otizmliler Derneği Başkanı Sara Gök, Antakya Belediye Başkanı Mimar İsmail Kimyeci ve değerli meclis üyelerinin düzenlenen etkinliğe katılım göstermesi ve desteklerinden dolayı teşekkür etti.
Konuşmaların ardından Otizmli çocukların yaptığı resim sergisi Antakya Belediye Başkanı Mimar İsmail Kimyeci, Hatay Otizmliler Derneği Başkanı Sara Gök ve Defne Özel Eğitim Uygulamaları Merkezi Müdürü Ökkeş Kasapoğlu tarafından açılışı yapıldı.


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 30
Toplam Gelen 3139209

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz