Haber Detayı
18.4.2014 Bu haber 701 kez okundu
 
Mısı´daki idam kararları protesto edildi
Anadolu Gençlik Derneği İskenderun Temsilciliği Mısır´da 529 kişiye verilen idam kararlarını, binlerce kişinin katılımıyla yapılan yürüyüşün ardından Anıt Meydanında protesto etti.
 
 

Sık sık tekbir ve sloganların atıldığı ve temsili hapis ve idam sehpalarının canlandırıldığı eylemde AGD İskenderun Temsilciliği Başkanı M. Zahid Demir okuduğu kitlesel basın açıklamasında idam kararına tepki gösterdi. 
Mısır'da olup bitenleri sadece bir hukuk skandalı olarak değerlendirmek elbette yanlış olduğunu ifade eden Demir, “Yaşanılan süreç yeryüzünün enerji kaynaklarını yağmalayarak kendinden olmayan insanları ücretli köleler haline getirerek kendilerine itaat etmeyenleri de imha ederek mevcut dünya düzenini işleten ırkçı emperyalizmin örtülü işgalinin yansımasıdır. 529 kişi ile ilgili verilen idam kararı bu coğrafyanın insanlarının bağımsızlığını hedef alan bir karardır.” şeklinde konuştu.
BU SÜREÇ İSLAM ÜLKELERİNİN PARÇALANMASINA YÖNELİKTİR
Demir son olarak, “idam kararlarının mutlaka durdurulması gerekir ve ülkemizdeki tepkiler uluslararası platformlara taşınmalıdır.
İnsan hak ve özgürlükleri noktasında duyarlılık sahibi tüm kuruluşlar bu idam kararlarına karşı en sert tepkiyi göstermelidirler.
İslam ülkeleri bu kararla ilgili net bir diplomasi izlemelidirler. Göstermelik açıklamalarla ve cılız tepkilerle bir netice alınamayacağı açıktır.” sözlerine yer verdi. Açıklama idama mahkûm edilen Müslümanlara yapılan dua ile son buldu.


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 104
Toplam Gelen 3139859

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz