Haber Detayı
18.4.2014 Bu haber 800 kez okundu
 
30 milyon € Avro hibe desteği
Çalışma Genel Müdürü Sayın, Bakanlık ile AB Koordinasyon Dairesi Başkanlığı´nın ortaklaşa yürüttüğü hibe programı kapsamında, "dezavantajlı" gruplar olarak değerlendirilen engellilerin yanı sıra yoksul, Roman, göç mağduru ve eski mahkûmların sosyal entegrasyonuna ve istihdam edilmelerine yönelik projelere 30 milyon avro hibe sağlanacağı bilgisini verdi.
 
 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çalışma Genel Müdürü Ali Kemal Sayın, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı AB Koordinasyon Dairesi Başkanlığı Bilişim ve İnsan Kaynakları Daire Başkanı Alper Zeytun, Hatay Valisi Sayın M. Celalettin Lekesiz'i ziyaret etti. İş-Kur Hatay İl Müdürü Ahmet Bulanık'ın da hazır bulunduğu ziyarette konuşan Çalışma Genel Müdürü Ali Kemal Sayın, Hatay'da bulunmaktan memnuniyet duyduğunu ifade ederek ziyaretin içeriği hakkında bilgi verdi.
Çalışma Genel Müdürü Sayın,  Bakanlık ile AB Koordinasyon Dairesi Başkanlığı'nın ortaklaşa yürüttüğü hibe programı kapsamında, "dezavantajlı" gruplar olarak değerlendirilen engellilerin yanı sıra yoksul, Roman, göç mağduru ve eski mahkûmların sosyal entegrasyonuna ve istihdam edilmelerine yönelik projelere 30 milyon avro hibe sağlanacağı bilgisini verdi. Ülke genelinde uygulanan proje ile ilgili olarak illerde tanıtım toplantıları düzenlediklerini hatırlatan Sayın, söz konusu toplantılardan birinin de Hatay'da yapılacağını kaydetti.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı AB Koordinasyon Dairesi Başkanlığı Bilişim ve İnsan Kaynakları Daire Başkanı Alper Zeytun da,  “dezavantajlı” diye tabir edilen vatandaşlarımızın sosyal entegrasyonu ve istihdamına yönelik projelerin desteklenmesi için ayrılan 30 milyon avronun 9 milyon avrosunun  vatandaşlara, 21 milyon avrosunun ise diğer dezavantajlı gruplara yönelik projelere sunulmak üzere ayrıldığını söyledi.
Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz ise,  “Dezavantajlı grupların istihdamına, toplumla sağlıklı entegrasyonuna yardımcı olunması için bir duyarlılık ve farkındalık oluşmasına yönelik ülke genelinde eğitim çalışmaları yapılması, projeler üretilmesi, öte yandan söz konusu amaca yönelik proje üretenlere hibe desteği verilmesi son derece yararlı ve anlamlı bir çalışma. Bu anlamlı projenin ilimizde de en sağlıklı ve verimli şekilde uygulanması için biz de ilgili kurum ve kuruluşlarımızla birlikte gereken çalışmaları yapacağımızı ifade etmek isterim” dedi.


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 438
Toplam Gelen 3138827

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz