Haber Detayı
28.3.2014 Bu haber 822 kez okundu
 
TKDK yatırım hibe sözleşmeleri devam ediyor
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Hatay İl Koordinatörlüğü 11. proje başvuru çağrı döneminde başvuruları kabul edilen proje sahipleri ile sözleşme imzalanmaya devam ediliyor.
 
 

Hatay İl Koordinatörlüğüne projesini sunan,  traktör ve makine -  ekipman alımı projeleri, Meyve Sebze Soğuk Hava Depolama Tesisi ve Zeytinyağı işleme tesisi olmak üzere 10 yatırım sahibi daha hibe sözleşmesi imzalamaya hak kazandı.
IPARD hibe destek programı kapsamında, Samandağ, Yunushan Köyü Altınözü, Hannep, Bintaşı ve Küreci Köyleri Hassa, Şakşak Köyü Yayladağı, Beyleryurdu Dörtyol ve Altınkaya Beldesi Altınözü olmak üzere ilimize 5 milyon TL'lik yatırım gerçekleştirecek olan proje sahiplerine yatırımları karşılığında hibe desteği sağlanıyor.
Yatırımcılar ile sözleşme imzalama sürecinin Cuma gününe kadar devam edeceğini belirten ve hibe desteği alacak proje sahiplerini tebrik eden, yatırımlarının ilimiz için hayırlı olması dileğinde bulunan TKDK Hatay İl Koordinatörü Dr. Savaş Özgürsoy; sağlanan hibe destekleri ile amaçlarının tarıma dayalı sanayi sektörünün kalite ve kalite yönetimi, tarım-sanayi entegrasyonu, hijyen ve gıda güvenliğini sağlamak ve Avrupa Birliği standartlarına ulaştırılmasına yardımcı olmaktır dedi. Özgürsoy; TKDK hibe desteklerinin yatırımcılarımız için çok önemli bir fırsat olduğunu, bugün imzaları atılan projelerin de İlimize hem istihdam sağlayacağını hem de AB standartlarında tarımsal işletmeleri ilimize kazandıracağını belirterek, bu desteklerden azami ölçüde yararlanılmasının gerektiğini söyledi. 
12. PROJE BAŞVURU KABUL DÖNEMİ SONA ERDİ
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Hatay İl Koordinatörlüğü 12. Proje başvuru kabul dönemi kapsamında verilen hibe desteklerine çok sayıda proje başvurusu oldu.  Hatay il Koordinatörü Dr. Savaş Özgürsoy yaptığı açıklamada İl Koordinatörlüğü olarak 21 Mart 2014 tarihi itibariyle sona eren proje başvuru kabul süreci ile birlikte; süt işleme hibe destekleri kapsamında; günlük 70 ton süt işleme kapasitesine sahip mandıra, et üreten tarımsal işletmeler hibe destekleri kapsamında; et tavuğu yetiştiriciliği/broyler, yöresel gıda ürünleri kapsamında zeytinyağı işleme tesisi, yöresel gıda ürünleri kapsamında oruk imalathanesi, paketleme ve analiz laboratuvarı, arıcılık hibe destekleri kapsamında 500'er adetlik polen tuzaklı kovan alımı, elektrik üretimi için güneş enerjisi paneli, süzme ve depolama aletleri karavan, kırsal turizm hibe destekleri kapsamında sportif aktivitelerin yapılabileceği yaşam alanları, havuz ve restorantın dahil olduğu 25 suit odalı konaklama tesisi, meyve sebze işleme paketleme destekleri kapsamında; atmosfer sistemli soğuk hava depoları ve frigorifik taşıma araçları alımı projeleri olmak üzere hibe başvuruları ve yatırım talebi aldıklarını belirtti.
Projelerin yatırım tutarının 30 milyon TL olduğunu vurgulayan Özgürsoy; projelerin yatırıma dönüşmesi ile birlikte İlimizde çok sayıda Avrupa Birliği standartlarında yatırımın destekleneceğini, sonraki başvuru çağrısına yönelik yeni yatırım planlayan birçok girişimci ile görüşmeye devam ettiklerini de belirtti.


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 14
Toplam Gelen 3139193

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz