Haber Detayı
6.2.2014 Bu haber 755 kez okundu
 
Rektörler Hatay’da buluştu
Mustafa Kemal Üniversitesi, 220. Üniversitelerarası Kurul Toplantısı için bir araya gelen Üniversite Rektörlerini ve YÖK Üyeleri´ni iki gün boyunca devam eden etkinliklerle başarılı ve kusursuz bir şekilde misafir ederek takdir topladı.
 
 

YÖK üyeleri ve üniversite rektörleri ilk olarak Ottoman Palace'de onurlarına verilen Gala Yemeği'nde bir araya gelerek Antakya yöresine ait leziz yemekleri müzik eşliğinde tatma imkanı buldular.
Hatay Vali Vekili Kadim Doğan ve Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan'ın da katıldığı Gala Yemeği'nde düzenlenen programın önemine değinen kısa konuşmalara yer verildi. Konuşmalarda ağırlıklı olarak organizasyonun Mustafa Kemal Üniversitesi ve Hatay için taşıdığı öneme işaret edildi. 
Programın ikinci gününde  MKÜ Atatürk Konferans Salonu'nda YÖK üyeleri ve üniversite Rektörlerinin katılımıyla Üniversitelerarası Kurul Toplantısı'nın 220. oturumu düzenlendi.
180 ÜNİVERSİTEDEN 236 TEMSİLCİ
Üniversitenin tarihi günlerinden birini yaşadığı ve 180 üniversiteden 236 temsilcinin katıldığı toplantı, aziz şehitlerin anısına bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.  Ardından konuklara Mustafa Kemal Üniversitesi'nin 20. Yılı için hazırlanan videosu ile Doğu'dan ve Batı'dan abide şahsiyetlerin portrelerinden oluşan Bilim Öncüleri Yolu belgeseli izlettirildi.
“ÜNİVERSİTELER TOPLUMUN VE İNSANLIĞIN ESİN KAYNAĞI”
Daha sonra konuşmalara geçilerek ilk olarak MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder söz aldı. 220. Üniversitelerarası Kurul Toplantısı'nın ev sahipliğini yapmanın heyecanını yaşayan Rektör Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder; üniversitelerin ürettikleri bilgiyle, yetiştirdikleri insan kaynaklarıyla, oluşturdukları toplumsal fayda ve hizmet kalitesiyle toplumun ve insanlığın esin kaynağı olduğunu ifade etti. Mustafa Kemal Üniversitesi'nin 21 yıllık geçmişi olduğunu hatırlatan Rektör Güder konuşmasına şöyle devam etti: “Üniversitemiz, eğitim-öğretim ve araştırma-geliştirme safhalarında hedeflerini sürekli güncele doğru yeniliyor ve kararlarını ise katılım içinde ortak akılla alıyor. Üniversitenin uygulamaları toplum yararına odaklanmış, rasyonel bir anlayışla hareket eden, altyapısı ve çevresi itibariyle de ekolojik, estetik ve başarılı bir kurumsal yapıya sahiptir. Bu yapının harcı ise ilk olarak 1992 yılında kuruldu ve kurulduğu günden bu yana akademik ve idari kadronun özverili çalışmalarıyla Mustafa Kemal Üniversitesi, her geçen gün saygın üniversiteler arasındaki yerini alma hedefine adım adım yaklaşıyor.”
60 BİN'İN ÜZERİNDE MEZUN ÖĞRENCİ
Üniversitenin fiziksel ve ruhsal gelişim imkânlarının yanı sıra zengin kütüphanesi ile bir çekim merkezi haline geldiğini kaydeden Rektör Güder, üniversitenin 60 bin'in üzerinde öğrenciyi mezun ettiğini, her yıl 8 bin civarında yeni öğrenciye kucak açtığını ve 2013-2014 öğretim yılı başında ise öğrenci sayısının 35 bin 600'lere ulaştığı bilgisini aktardı. Konuşmaların ardından Üniversitelerarası Kurul Başkanı Prof. Dr. Hasan İbicioğlu'na Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder tarafından plaket takdimi yapıldı.


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 473
Toplam Gelen 3155633

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz