Haber Detayı
6.2.2014 Bu haber 915 kez okundu
 
Dörtyol, ticaretin başkenti olacak !
Dörtyol İlçesi´nde düzenlenen miting de binlerce vatandaşla bir araya gelen Ergin, 300 yataklı Dörtyol Devlet Hastanesi´nin proje çalışmalarının tamamlandığını en kısa sürede yapım ihalesine geçileceğini müjdeli.
 
 

AK Parti Hatay Milletvekili ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sadullah Ergin, 30 Mart yerel seçimler öncesinde çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Dur durak demeden çalışmalarını yoğun tempoda sürdüren Ergin, Hatay'ın Dörtyol İlçesi'nde vatandaşlarla bir araya geldi ve birçok konuda müjdeli haberler verdi.
Dörtyol İlçesi'nde düzenlenen programa AK Parti Hatay Milletvekili ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sadullah Ergin'in yanı sıra AK Parti Hatay Milletvekili H.Bayram Türkoğlu, Hatay eski milletvekillerinden İsmail Soylu, İzzettin Yılmaz, Erzin Belediye Başkanı Kasım Şimşek, İl Başkanı Süleyman Tenekecioğlu, İlçe Başkanı Cüneyt Yavuz, İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Atıç, Dörtyol Belediye Başkan adayı Bilgehan Aksoy ile binlerce vatandaş katılım gösterdi.
Dörtyol'a geldiği andan itibaren Dörtyol Çarşı Esnafını ziyaret eden Ergin, 'hayırlı işler, bereketli kazançlar' dileğinde bulunarak esnaf ile sohbet etti, hal hatır sordu ve karanfil ikramında bulundu.
Dörtyol esnafı, AK Parti Hatay Milletvekili ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sadullah Ergin ve beraberindeki heyetin göstermiş olduğu nezaketten dolayı teşekkür ederek, 30 Mart tarihinde yapılacak olan mahalli yerel seçimlerde başarılar dilediler.
Dörtyol İlçesi Çaylı Caddesi üzerinde vatandaşlarla buluşan Ergin, 300 kişilik Dörtyol İlçe Devlet hastanesi projesi'nin tamamlandığı ve en kısa zamanda yapım ihalesi'ne geçileceğini müjdeledi.
Binlerce Dörtyollu vatandaşın katılımı ile düzenlenen mitingde konuşan Ergin, “Dörtyol İlçesi, Hatay'ın göz bebeği olacak. Hatay'da Türkiye'nin göz bebeği olacak” dedi. Dörtyol İlçesi ve çevresine yapılacak olan yatırımlar ile bu çevrede ikamet eden bir gencin bile işsiz ve aşsız kalmayacağını hatırlatan Ergin, “Bizler, AK Parti iktidarı olarak Hatay'a fabrikaların kurulması, yeni istihdam alanlarının oluşması için yollar yaptık, hava limanını açtık, barajlar yaptık, kısacası işadamlarının yatırım yapması için alt yapı problemini çözdük. Ve şimdi Amanos tüneli projesini tamamlayarak Ferhat ile Şirin'i birbirine kavuşturacağız inşallah. Amanos Tüneli ile binlerce gencimiz iş, aş imkânı elde edecek. İskenderun, Payas, Erzin, Dörtyol, Hassa ve diğer ilçelerimiz istihdamın, ticaretin başkenti oluyor. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.
30 Mart mahalli seçimlerinde vatandaşların, hizmet siyasetine devam edilip edilmeyeceği konusunda oy kullanacağını hatırlatan Ergin, “Hiçbir İl'de 3 baraj inşası aynı anda yapılmıyor. Söz konusu Hatay olunca sayın Başbakanımızın emri ile üç ayrı barajın yapımına başlanıldı ve Allah'ın izni ile bu yıldan itibaren barajlar, sırası ile halkımızın hizmetine girmiş olacak. Böylelikle Hatay genelinde bulunan toprakların %90'ı sulanabilir hale gelecek. Çiftçimizin geliri kat ve kat artacak. Bu gelir artışı Hatay'ın sosyo ekonomik dengesini pozitif yönde etkileyecektir” dedi.
Büyükşehir Belediyesi'nin bütün ilçelerde şubelerinin olacağını hatırlatan Ergin, “Büyükşehir Belediyesi bütün ilçelerimiz de kurulacak olan şubeler ile vatandaşlarımıza hizmet sunacak. Hizmet ayağınıza kadar yapılacak. Büyükşehir Belediyesi tek bir merkezden yönetilmeyecek. Büyükşehir ile ilgili yaşanması olası problemler, ilçenizde kurulu bulunacak olan Büyükşehir Belediye şubesi ve elemanları tarafından kısa sürede çözüme kavuşturulacak. Bende belli günlerde ilçelerimizde kurulu bulunan büyükşehir belediye şubelerinde görev yaparak, sizlerle beraber olacağım” dedi.
Dörtyol'da fakültelerin de açılacağını vatandaşlara duyuran Ergin, “MKÜ'nün dışında İskenderun merkezli ilimize yeni bir Teknik Üniversite kurulacak. İskenderun, Payas, Dörtyol, Erzin ilçelerinde fakülteler kurularak, bilgi birikimine sahip donanımlı genç mühendisler, teknikerler yetiştirilecek. Yapımı tamamlanmış olan fabrikalarda görev alacak bu gençler, Hatay'ın ekonomisine büyük katkı sağlayacaklar” dedi.
İsdemir bünyesinde çalışan ve emekli olan işçiler için de müjdeli haberler veren Ergin, “%11'lik hisseniz, Şubat ayında İsdemir yönetimi tarafından sizlere devri gerçekleşecek. Bu hisselerin devri konusunda sizler bana vekâlet vermiştiniz. Bende vekil olarak bu hisse devrini sonuna kadar takip edeceğim” dedi.
“30 Mart tarihinde Bilgehan Aksoy arkadaşımızın Dörtyol Belediye Başkanı yapacağınıza inanıyorum” diyen Ergin sözlerini şöyle tamamladı; “İlçe belediyenizin arkasında Büyükşehir Belediyesi olmazsa hizmet eksik kalır” dedi.
AK Parti Hatay Milletvekili ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sadullah Ergin, konuşması ardından mitinge katılımda bulunan binlerce vatandaşa karanfil dağıttı.


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 348
Toplam Gelen 3138737

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz