Haber Detayı
6.2.2014 Bu haber 1006 kez okundu
 
31 Mart günü Hatay´a hizmet noktasında yeni bir güneş doğacak!..
Ergin: Hizmetlerimizi sunarken hiçbir bölgede yaşayan insanımızın etnik kökenine, inancına, düşüncesine, siyasi ideolojisine bakmadık. Bu şehir, bu ülke için çok hayırlı işlere birlikte imza atacağız diyorum.
 
 

Cumhuriyet Halk Partisi'ne ait bir çınar düzenlenen törenle AK Parti'ye geçti. AK Parti seçim koordinasyon merkezinde düzenlenen törende Atilla Önal resmen AK Partili oldu. Atilla Önal'ın rozetini AK Parti Hatay milletvekili ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sadullah Ergin taktı.  Önal, yıllarca CHP'de çeşitli mevkilerde yöneticilik yaptığını son dönemde CHP'de yaşanan olaylardan dolayı CHP çatısı altında kalarak siyaset yapmanın mümkün olmadığını ifade etti. Önal, bu nedenle CHP'den istifa ettiğini ve halka hizmet sunan tek parti'nin AK Parti olduğunu belirterek, bu saflara katılmanın bir şeref olduğunu söyledi.
AK Parti seçim koordinasyon merkezinde düzenlenen katılım törenine AK Parti Hatay Milletvekili ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sadullah Ergin, AK Parti Hatay Milletvekili Adem Yeşildal, AK Parti İl Başkanı Süleyman Tenekecioğlu, AK Parti Antakya Belediye Başkan adayı İsmail Kimyeci, Antakya İlçe Başkanı Emrullah Gülen, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Alev Seçmen, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Atıç, Atilla Önal, ilçelerden gelen çok sayıda vatandaş ile parti yöneticileri iştirak etti.
“Can yoldaşlarım, Hassa'dan Dörtyol'dan Erzin'den, Reyhanlı'dan, Kumlu'dan gelen Hatay'ın çilekeş, cefakar, vefakar insanları” diyerek konuşmasına başlayan Önal, 1977 yılından itibaren CHP'de aktif olarak siyaset yapmakta olduğunu söyledi.
CHP saflarında verilen görevleri layıkı ile yaptığına yürekten inandığını belirten Önal, “Ve şu andan itibaren CHP'den ayrılıp, AK Parti saflarında siyaset yapmayı kendime şiar edinmiş Atilla Önal olarak CHP'li kardeşlerime haklarımı helal ediyorum. Ancak geldiğimiz nokta Hatay'a hizmet noktasıdır. Bunu da siyasi parti ayrımı yapmadan Reyhanlı Terzihöyük köyünden başlayıp Samandağ Meydan Köyüne kadar Hatay'ın her noktasına kadar hizmet edeceğim. Sayın Bakanım Sadullah Ergin ve AK Parti teşkilatı bana ve benimle beraber gelen insanlara gönlünü açtı. Kendilerine teşekkürü bildirmek istiyorum. 30 Mart günü Hatay'da bir milat yaşanacak. Bu konuda buradan çilekeş, Samandağlı kardeşlerime, Harbiye'deki can yoldaşlarıma seslenmek istiyorum. 31 Mart günü Hatay'ın tüm ilçelerinde ve tüm yerleşim birimlerinde sayın Bakanımın önderliğinde hizmet, ayaklarına kadar gelecektir. Bundan kimsenin endişesi olmasın” dedi.
35 yıldır varlığını bu siyasi ideoloji uğruna harcadığını ifade eden Önal, “Pişman mıyız asla değiliz. Siyaset insan kazanma sanatıdır. Bunu herkesin çok iyi bilmesini istiyorum. Sonuç olarak siyaset hizmettir, adamcılık değildir. Bu konuda bütün Hatay'ı 1,5 milyon Hatay'lıyı, şundan emin olmasını istiyorum birilerinin dediği gibi değil, gerçekten halka hizmet, Hakka hizmet noktasında olan tek parti AK Parti'dir” dedi.
İhanet edenlerin şunu hiçbir zaman unutmaması gerektiğini kaydeden Önal,  “İhanet eden ne yaptıysa onu kendi önünde bulacaktır. Ve şu anda bütün Hatay'ın genlerinden oynamak isteyen insanlar var. Onlara da bir çift sözüm olacak, düne kadar ne oldu da, bir takım yeniden yapılanmalar meydana geldi?” dedi.
31 Mart günü Hatay'a hizmet noktasında yeni bir güneş doğacağını belirten Önal, AK Partililere seslenerek, “Bundan hiç kimsenin endişesi olmasın. O gün sizlerin bütün Hatay'ı kapsayacak şekilde bir olmasını, diri olmasını istiyorum” dedi.
AK Parti Hatay Milletvekili ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sadullah Ergin, Atilla Önal'ın yaptığı konuşmadan dolayı teşekkür ederek, “Kampanyamızı başlattığımız ilk günden beri şunu ifade ettik. Türkiye'de 11 yıldır hizmet siyasetinin önderliğini sergilemeye çalıştık. Taş üstüne taş koyduk, bu yıllar içerisinde eserleri milletimiz ile buluşturmaya çalıştık. Bu eserleri yaparken hiçbir bölgede aldığımız oyun rengine bakmadık. Hiçbir bölgede yaşayan insanımızın etnik kökenine, inancına, düşüncesine, siyasi ideolojisine bakmadık.  Türkiye'nin en doğusundan en batısına en kuzeyinden en güneyine nerede, hangi hizmet gerekiyorsa o hizmeti yapmaya çalıştık. İlimiz de Hatay hava limanını açtıktan sonra 15 ilçenin 13'ünün yollarını bölünmüş duble yol haline geldi. Bu ilçelerde kimler yaşıyor, AK Partiye oy veriyorlar mı? Vermiyorlar mı gibi bir ilkelliğe tenezzül etmedik. 3 tane birden baraj yapılıyor. Bu barajlar şehrin ihtiyaç duyulan noktalarında yapılmaya başlandı. Doğalgazımız geldi. Şimdi, Amanos Tünelini ihale ettik, tüm kamu hizmet binalarını yeniliyoruz. Nerde bir hizmet ihtiyacı varsa, o hizmet o bölgemizde buluştu, buluşmaya devam ediyor. Allah nasip ederse seçim kampanyası ile ilgili olarak ve yapmış olduğumuz birinci açıklamalarımız, proje açısından yine şehrimizin bütün yörelerini kucaklayacak projelerdir. Her ilçemiz için özel projelerimiz var” dedi.
İnsanın olduğu yerde, ihtiyacın olduğu yerde var olacaklarını ifade eden Ergin, “Vicdanımızın bize yüklediği sorumluluğu eksik bırakmadan 1,5 milyon Hataylıyı sarıp sarmalayıp, vicdan anlayışı ile adalet anlayışı ile kucaklayıp geleceğe doğru taşıyacağız. Ve bu coğrafya'ya nefreti, öfkeyi, düşmanlığı hâkim kılmak isteyenleri boşa çıkaracağız. Bu coğrafya geldiği tarihe bakarak kardeşliği, bir arada yürümeyi, birlikte yaşama iradesini güçlendirerek yoluna devam edecektir. Son 3,5 yıldır bu şehir üzerinde oyun oynamak isteyen marjinal gruplar var. Hataylıların kahir ekseriyeti bunlara karşı ama bu marjinal grupların Hatay'daki sosyal barışı tahrip etmek girişimlerine asla müsaade etmeyecek ve 1,5 milyon Hatay insanını kardeşçe geleceğe taşıyacağız. Bugün Atilla Önal kardeşimizin içten koparak gelen ifadeleri, bize bunları söyletti. Atilla beyle beraber teşrif eden yol arkadaşlarına hoş geldiniz diyorum, bundan sonra bu çatı altında bu şehre, bu ülkeye beraber hizmet etmenin heyecanını duyacağımızı ifade ediyorum” dedi.
Katılım töreni sonunda Ergin, Önal'a AK Parti rozetini taktı, birliği, beraberliği ve başarıyı temsil eden resim çektirdi.


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 57
Toplam Gelen 3139236

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz