Haber Detayı
6.2.2014 Bu haber 778 kez okundu
 
DOĞAKA bu yıl da EMITT´en ödülle döndü
Kültür ve Turizm Bakanlığı´nın desteği, Türkiye Otelciler Federasyonu ve Turizm Yatırımları Derneği ortaklığıyla bu yıl 18.´si düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT), 30 Ocak-2 Şubat tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırladı.
 
 

İstanbul'da TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen Fuar, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, Osmaniye Valisi Dr. Mehmet Oduncu, DOĞAKA Genel Sekreter Vekili Onur Yıldız, diğer il valileri, ilçe kaymakamları, belediye başkanları, yurtdışı ülkelerden kültür ve turizm bakanları, üst düzey yöneticiler, turizm firmalarının ve sivil toplum örgütlerinin temsilcilerinin de katıldığı bir törenle açıldı. 
Ajansımızın desteği ve koordinasyonunda, Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye illerinin tarih, turizm ve kültürel değerlerinin yanı sıra Hatay'ın künefesi, ipek dokumacılığı, yakma resim sanatı, sepet örmeciliği, Kahramanmaraş'ın dondurması, tarhanası, biberi, çarıkları, sim sırması bakır ve ahşap işçiliği,Osmaniye'nin  yer fıstığı, yer fıstıklı baklavası, şalgam suyu, ahşap oymacılığı ve Karatepe kilimlerine kadar pek çok değeri ziyaretçilere tanıtıldı.
Farklı stant tasarımıyla da ziyaretçilerin dikkatini çeken DOĞAKA standında;  Hatay ilimizin  Kaya Mezarları (Beşikli Mağara), Anadolu'nun ilk camisi olan Habib-i Neccar Camii, Hıristiyanlık tarihinde önemli bir yere sahip olan St.Pierre Kilisesi, Kahramanmaraş ilimizin Ulu Camii ve Eshabı- Kehf'i  ve Osmaniye ilimizin Karatepe Açık Hava Müzesi, Kastabala Ören Yeri ve Toprakkale Kalesi mimari anlamda fuara yansıtıldı. 
Büyük ilgi gören standımızda, bölgemize ait yöresel ürünlerden; künefe, kabak tatlısı, kömbe, yer fıstıklı baklava ve tatlıları, tarhana, sahlep, Kahramanmaraş dondurması konuklara ikram edildi. Bölgemizin sahip olduğu tarihi, kültürel ve yöresel tatlarının İstanbullulara ve İstanbul'a gelen yerli ve yabancı konuklara tanıtıldığı EMITT Fuarı'nda Ajansımız  “En Başarılı Ekip Çalışması” ödülünü  aldı.  
Bölgenin kültürel değerleri ve lezzetlerinin sunulduğu DOĞAKA standını, birçok il valisinin yanı sıra, Osmaniye Eski Valisi Celalettin Cerrah,  İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, sanatçı Ümit Besen, yerli ve yabancı sektör profesyonelleri ve çok sayıda vatandaş ziyaret etti. 
Birlikte halayların çekilip, yöresel sanatçıların sazlı sözlü müzik sunumları eşliğinde oyunların oynandığı renkli görüntülere ev sahipliği yapan Fuar 81 il ve 70 ülkeden 4500 profesyonel katılımcı ile birlikte binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yaptı.


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 414
Toplam Gelen 3138803

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz