Haber Detayı
26.12.2013 Bu haber 743 kez okundu
 
CHP’nin büyükşehir adayı Lütfü Savaş
Günlerdir hangi partiden aday olacağı belli olmayan fakat Hatay için CHP´den Büyükşehir adayı olacağı konuşulan Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş´ın adaylığı kesinleşti. Başkan Savaş adaylığı ile yapmış olduğu yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi.
 
 

“Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adaylığım, Parti Meclisi tarafından 23 Aralık 2014 tarihinde alınan bir karar neticesinde kesinleşmiştir. Antakya'da edindiğimiz tecrübeyle Hatay'a hizmet için büyük bir heyecan içerisinde çalışmalarımıza başlamış bulunuyoruz. Bu süreçte gösterdikleri dirayetli tutum ve Hatay'ın sorunlarına sahip çıkan yaklaşımlarından dolayı Sayın Genel Başkanım Kemal Kılıçdaroğlu başta olmak üzere CHP Hatay Milletvekilleri, Parti Meclisi Üyeleri, Merkez Yürütme Kurulu Üyeleri ve tüm CHP ailesine teşekkürlerimi ifade etmek isterim. Önümüzdeki yerel seçimlerde tüm Türkiye'yi kucaklama arzusuyla hareket eden CHP, gerek Hatay'ın gerekse Türkiye'nin siyasi ufkunda büyük bir açılım gerçekleştirdi. Sayın Kılıçdaroğlu'nun bu yaklaşımından ve ülkemizin aydınlık geleceğine olan inancından cesaret almış bir kardeşiniz olarak bu büyük ailenin içinde yer almaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek isterim. 
Mart 2009 yerel seçimleriyle çıktığımız hizmet yolunda yaklaşık 5 yılı geride bıraktık. Şimdiye kadar sadece sizden aldığım desteğe güvenerek doğru bildiğim yoldan asla geri adım atmadım. Dürüstlüğü kendime ilke edinerek bize verdiğiniz emanete her zaman sahip çıkmaya çalıştım. Siyaset ve ahlak arasındaki mesafeyi açmadan, siyaseti küçük çıkar gruplarının oyuncağı haline getirmeden, en önemlisi hizmet ettiğim siz değerli hemşerilerime yabancılaşmadan bu yolda yürüdüm. Sizlere söz verdiğimiz tüm projeleri tamamlamanın gönül rahatlığını yaşamakla birlikte başarıyı hiçbir zaman proje odaklı görmedim. Bizim başarımız, bir kültür mozaiği olan kentimizde o mozaiğin her parçasını bir arada tutan harç vazifesi görmemizdir. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığına da bu inanç ve düşünceyle aday oldum. 
Bütün hemşerilerimin bilmesini isterimki; LütfüSavaş hiçbir zaman darkalıplı siyasi çıkarların, küçük hesapların adamı olmadı, bundan sonra da olmayacak.
Bugüne kadar Antakya'nın ortak hayalleri ve geleceği için hiçbir ayrım yapmadan, işi ehline vererek nasıl çalıştıysam bundan sonrada Hatay'ın ortak hayalleri ve geleceği için ayını prensiplerle çalışmaya talibim. Bu amaçla Antakya'da başlattığımız atılımı Hatay'a taşımak boynumuzun borcu olmuştur. CHP'nin yeni yerel yönetim vizyonu ile şekillenecek olan Antakya deneyimimiz Hatay'ın gelecek ufkunu çizecektir.  Geçmişte bizimle beraber bu yola çıkan her arkadaşıma, CHP'li, AK Partili, MHP'li ve diğer tüm partililere, sivil toplum kuruluşu üyelerine, medya mensuplarına ve bütün hemşehrilerime çağrım açıktır; GelinHatay'ın birliğini büyütelim. Gelin Hatay'ın geleceğine yeni güzellikler katalım.  Bu kutlu mücadelede Allah hepimizin yardımcısı olsun.”


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 180
Toplam Gelen 3139935

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz