Haber Detayı
26.12.2013 Bu haber 978 kez okundu
 
Öğrenciler yeteneklerini sergilediler
Eğitim Fakültesi Resim-iş Öğretmenliği Öğrencilerinden Özgün Baskı Resim Sergisi Mustafa Kemal Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Öğr. Gör. Mehmet Ali Gözübenli´nin danışmanlığında Resim-İş Öğretmenliği ikinci, üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencilerinin birinci dönem içinde yapmış oldukları çalışmalarının yer aldığı “Özgün Baskı” sergisi düzenlendi.
 
 

Eğitim Fakültesinde düzenlenen sergiye, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı v. Prof. Dr. Seval Yavuz, Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Bilgin, akademisyenler, idari personel, Polis MYO Öğrencileri ve çok sayıda öğrenci katıldı. Resim sergisinin süreciyle ilgili bilgilendirmede bulunan Öğr. Gör. Mehmet Ali Gözübenli, “Öğrencilerimizin kendi dönem içindeki yeteneklerini görmeleri amacıyla düzenlediğimiz sergide seçmeli bir ders olan özgün baskı eğitimi, seçmeli sanat dersi çalışmalarını sergiliyoruz. Burada öğrencilerimizin ilk dönem üzerinde durduğumuz mono ve linol örnekler sergilemekteyiz” dedi. 
Öğr. Gör. Gözübenli sergiyle ile düşüncelerini, fakültemizde yetiştirdiğimiz, geleceğin resim öğretmeni adaylarının mesleklerini estetik hassasiyet ve farkındalık içerisinde donanımlı hale getirebilmelerinin yanı sıra sanatçılık yönlerinin gelişmesine de katkıda bulunmak için bu sergiyi düzenledik, sözleriyle özetledi. Sergi için düzenlenen program kokteyl ile devam etti.


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 386
Toplam Gelen 3138775

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz