Haber Detayı
26.12.2013 Bu haber 848 kez okundu
 
Meteoroloji’nin yeri yeşil alan oluyor
Çevre Yolu Antakya Yeni Otogar Terminali´ne yakın bölgede, İdari bina ve lojmandan oluşan Yeni Meteoroloji Tesis İnşaatının 3 ayda tamamlanması ve Meteoroloji Müdürlüğü´ne teslim edilmesi planlanırken, Antakya Belediyesi Defterdarlık Milli Emlak Müdürlüğü´ne ait Emek Mahallesi Emlak Konutları yanında bulunan mevcut Meteoroloji binasının yerini devralacak.
 
 

Antakya Belediyesinden yapılan açıklamada, çevre yolu yeni otogara yakın bölgede kuruma ait arazide yeni meteoroloji binası için temel inşaatının başladığını belirtti.
Savaş, yaptığı açıklamada, 380 metrekare alanya yaptırılacak idari bina ve lojmandan oluşan yeni meteoroloji tesisi inşaatını 3 ayda tamamlamayı ve Meteoroloji Müdürlüğü'ne teslim etmeyi planladıklarını kaydetti.
Antakya Belediyesi olarak Milli Emlak Müdürlüğü'ne ait Emek Mahallesi Emlak Konutları yanında bulunan mevcut meteoroloji binasının yerini yeşil alan ve haftanın bir günü semt pazarı olarak değerlendireceklerini ifade eden Başkan Savaş, açıklamasında şunlara yer verdi:
‘'Çevre yolu yeni otogara yakın bölgede kuruma ait arazide yeni meteoroloji binası için temel inşaatına başlandı. Kurumlar arası becayiş yapıyoruz. Emek Mahallesi Emlak Konutları yanında bulunan mevcut meteoroloji binası Milli Emlak Müdürlüğü'ne ait. Yıllar önce yapılan ve neredeyse şehrin merkezinde kalan bu alanı hemşehrilerimizin hizmetin sunmak üzere teslim alacağız. Bunun için önce otogara yakın bölgede, idari bina ve lojmandan oluşan yeni meteoroloji tesis İnşaatını 3 ayda tamamlamayı ve Meteoroloji Müdürlüğü'ne teslim etmeyi planlıyoruz. Mevcut meteoroloji binasının yerini devralacağız. Bu bölgeyi yeşil alana dönüştüreceğiz. Bu alan aynı zamanda haftada bir gün semt pazarı olarak hemşehrilerimize hizmet verecek."


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 115
Toplam Gelen 3139870

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz