Haber Detayı
7.11.2013 Bu haber 1280 kez okundu
 
TED öğrencilerden sabun üretimi
TED Hatay Koleji öğrencileri alışılmışın dışında değişik bir projeye daha imza attılar.
 
 

TED Hatay Koleji Mucitler Atölyesi öğrencileri Fen Bilimleri öğretmeni ve Beden Eğitimi öğretmeni eşliğinde Ballıöz Köyü'ne gezi düzenlediler.  “Defne Sabunu Yapımı” projesi ile öğrenciler defne ağacı ve zeytin ağacından topladıkları gar ve zeytin taneleri ile kendi sabunlarını üretip ürettikleri bu sabunları diğer TED okullarımıza ve tüm arkadaşlarına armağan ederek yöresel ürünümüzü tanıtmayı amaçlıyorlar.
TED Hatay Koleji'nin, Hatay iline özgü defne bitkisini tüm TED okullarına tanıtmak amacıyla yürüttüğü “Defne Sabunu Yapımı” projesi okuldaki başta kurucu Doç. Dr. Mustafa ÖZAT olmak üzere tüm yönetici, öğretmen ve öğrencilerin defne kazanına kostik atmasıyla tamamlandı.
Üretilen sabunlar bir tanıtım CD'si ile birlikte Türk Eğitim Derneği Genel Merkezi ve tüm Türk Eğitim Derneği okullarına gönderildiği belirtildi. Yapılan açıklamada projeyle öğrencilerin yöresel bir ürünü tanıtma fırsatının yanı sıra üretimde bulunmanın mutluluğunu da paylaşmış oldukları belirtildi. Gerçekleşen etkinlik sonunda ise üretilen sabunlar öğrencilere dağıtıldı.


 
Bu Haberi Yazıdır Bu Haberi Facebook'ta Paylaş !!!
 
Yorumlar
Haber Arama

  

Facebook
Anketler
Web sitemizi nereden duydunuz ? 02.12.2010 
611 Kişi Oy Kullandı.
Radyo %4 27 
Televizyon %1 11 
Gazete %13 83 
Başka bir web sitesinden %16 103 
Tesadüf %63 387 

İstatistik Bilgi
Aktif Ziyaretçi 1
Bugün Gelen 339
Toplam Gelen 3138728

SAYIN ZİYARETÇİMİZ

IP Adresiniz

 93.89.225.254

Sitemizi ziyaretiniz